Bezpłatna komunikacja miejska w Lubinie. "Ludzie powinni mieć za darmo"

Od 1 września komunikacja miejska w Lubinie będzie bezpłatna
Od 1 września komunikacja miejska w Lubinie będzie bezpłatna Fot. Lubin.pl / youtube.com
Od 1 września komunikacja miejska w Lubinie będzie bezpłatna. Tak postanowili lubińscy radni, akceptując pomysł prezydenta Roberta Raczyńskiego. – Ludzie, przeważnie młodzi, dzieci, ale i emeryci, jeżdżą tymi autobusami i powinni mieć za darmo – stwierdził Andrzej Górzyński, przewodniczący Rady Miejskiej w Lubinie.

Za przyjęciem uchwały wprowadzającej bezpłatną komunikację miejską zagłosowali wszyscy radni, zgadzając się tym samym na propozycję prezydenta miasta Roberta Raczyńskiego, który związany jest ze stowarzyszeniem Obywatelski Dolny Śląsk (kieruje nim prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz). Dzięki decyzji radnych mieszkańcy Lubina od 1 września nie będą musieli płacić za bilety komunikacji miejskiej, którą – na zlecenie urzędu miasta – zapewnia firma PKS Lubin.

Uchwałę przyjęto jednogłośnie, niemniej niektórzy radni mieli wątpliwości dotyczące intencji prezydenta i popierającej go większości radnych. Krzysztof Olszowiak podejrzewa np., że po wyborach samorządowych wzrośnie część opłat komunalnych. Inni radni nie byli tak podejrzliwi i snuli nawet wizje rozszerzenia projektu na sąsiadujące z miastem miejscowości.

– Jeśli gmina wiejska będzie chciała się przyłączyć, tutaj też nie ma żadnego problemu. Darmowe autobusy mogą jeździć też na wieś, musimy tylko podzielić się kosztami. (…). Nie można tu zarzucać prezydentowi kiełbasy wyborczej. Podatek od nieruchomości też został zniesiony i to już kilka lat temu. I nic nie zmieniło się po wyborach – powiedział radny Dariusz Jankowski, którego cytuje portal Lubin.pl.
źródło: Lubin.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...