Loteria EuroJackpot może wejść do Polski. Do wygrania nawet 375 mln zł

Loteria EuroJackpot może zagościć w Polsce
Loteria EuroJackpot może zagościć w Polsce Fot. eurojackpot.de
Totalizator Sportowy chce, by do Polski wprowadzona została loteria EuroJackpot, w której maksymalna wygrana może osiągnąć poziom 90 mln euro (ok. 375 mln złotych). Czekając na zgodę ministra finansów, Totalizator Sportowy dodał, że zamierza udostępnić swoje gry i loterie w internecie.

O tym, że Totalizator Sportowy jest zainteresowany wprowadzeniem do Polski loterii EuroJackpot, powiedział agencji Newseria Biznes jego prezes, Wojciech Szpil. Europejska loteria oraz sprzedaż zakładów w internecie miałyby zwiększyć przychody spółki i pomóc tym samym polskiemu sportowi. Z każdej zarobionej na zakładach złotówki Totalizator Sportowy przekazuje bowiem 19 groszy na sport i kulturę. Według Szpila w ciągu trzech lat polski sport zyskałby ok. 300 mln zł dodatkowego przychodu.

– To jest oczywiście estymacja w granicach 300 mln złotych. Liczymy na to, że to jest ta bezpieczna kwota, natomiast jesteśmy przekonani, że w zależności od tego, kiedy te produkty i ten kanał dystrybucyjny mogłyby zostać wprowadzone, kwota również mogłaby ulec zwiększeniu – zaznaczył Szpil, dodając, że zgodę na wprowadzenie do Polski EuroJackpota musi wyrazić minister finansów.

W loterii EuroJackpot bierze udział 14 państw: Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Słowenia, Szwecja i Włochy. Prawdopodobieństwo wygrania nagrody głównej jest tu mniejsza niż w Lotto (EuroJackpot: 1: 59 mln; Lotto: 1:14 mln) ale jej wysokość znacznie przebija ofertę głównej loterii Totalizatora Sportowego.


Maksymalna wysokość wygranej pierwszego stopnia sięga w loterii EuroJackpot 90 mln euro. Minimalna wysokość głównej nagrody do 10 mln euro. Do tej pory największą wygraną zgarnął pewien Fin, który otrzymał ponad 57 mln euro.źródło: Newseria Biznes
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...