Głęboki dekolt prezenterki Polsatu hitem Internetu. Czy na wizji powinien obowiązywać dress code?

Karolina Szostak prezentuje wiadomości sportowe
Karolina Szostak prezentuje wiadomości sportowe fot. youtube.com / Polsat
Karolina Szostak przykuwa uwagę internautów. Dziennikarka zwykle nosi na wizji dość odważne stroje, więc internauci zmontowali wyśmiewający to film: Szostak ma w nim na sobie bluzkę wydekoltowaną tak głęboko, że widz ma problemy, by skupić się na informacjach. - Zamyka sobie drogę do poważnego dziennikarstwa, bo już zawsze będzie postrzegana przez pryzmat swojego odsłoniętego biustu - ocenia medioznawca.


Prezenterzy na wizji pozwalają sobie na coraz więcej. Kiedyś standardem był garnitur i kostium, dziś w telewizyjnych trendach łatwo się już pogubić. Gdzie leży granica dobrego smaku?

Nagi biust

Modowa rewolucja wśród prezenterów rozpoczęła się w prognozach pogody. To w nich duże dekolty i odsłonięte ramiona prezenterek po raz pierwszy zastąpiły formalne

Z Maciejem Żurawskim o modzie

żakiety. Wysoko powyżej kolana spódniczki noszą pogodynki TVN: Dorota Gardias i Omenaa Mensah. Do tego standardu szybko dostosowały się prezenterki mediów publicznych - Matylda Liro nosi głęboki dekolt, Aleksandra Kostka - odkryte ramiona, a Karolina Dobrowolska krótkie spódniczki. Najwięcej odsłoniętego ciała pokazują pogodynki w Polsacie - np. Paulina Sykut.


Czytaj też: Spodnie zbyt nisko? Na trzy dni za kratki

Ostatnio luźniejszy, bardziej frywolny styl zaczyna przeciekać do poważniejszych programów. W internecie święci tryumfy film, na którym Karolina Szostak, prezenterka sportowa Polsatu przekazuje informacje o odsunięciu Sławomira Peszki od FC Koeln. Ma jednak tak głęboki dekolt, że trudno skupić się na informacjach o alkoholowych wyczynach Polaka.


Szybko okazało się, że to fotomontaż - wielki dekolt nie należy do Szostak. Prawda jest jednak taka, że prezenterka zwykle ubiera się na wizji dość odważnie.

- Osoba, która tak występuje w telewizji, szufladkuje się jako maskotka, słodka idiotka. Zamyka sobie drogę do poważnego dziennikarstwa, bo już zawsze będzie postrzegana przez pryzmat swojego odsłoniętego biustu - ocenia medioznawca z SWPS, prof. Maciej Mrozowski. - Prezenter może pokazać indywidualność, ale w sposób delikatny - dodatkiem, ciekawym połączeniem kolorów, jednym akcentem - mówi. Przykładem takiego stylu może być Monika Olejnik, która w wieczornym programie "Kropka nad I" zawsze nosi stonowane ubrania, do których dobiera buty w jaskrawym kolorze.


Czytaj też: Trzy po trzy: dodatki i gadżety na wiosnę!

Lepiej zakryć więcej

Gdzie leży granica dobrego smaku prezentera? - Sprawa nie jest prosta, bo trzeba brać pod uwagę trzy czynniki: wizerunek stacji, jaki chce ona kreować, strategię firmy, porę emisji programu i osobowość prezentera - mówi Artur Bartosiński, trener biznesu i specjalista od savoir-vivre'u.

Styl trwa dłużej niż trend

Standardem jest oczywiście garnitur i kostium, ale ciężko założyć je w każdej sytuacji. - Wybierając strój na wizję, należałoby się odwołać do dobrego wychowania. Wyobraźmy sobie, że osoba, która jest w telewizji jest naszym gościem. Jeśli okazja jest uroczysta, zakładamy, że przyjdzie do nas w garniturze czy kostiumie. Jeśli zwykły dzień, spodziewamy się raczej, że nie zdąży przyjść w pełni elegancki - raczej w koszuli i marynarce, albo w eleganckim swetrze. Tego wymagajmy od prezenterów - mówi Bartosiński.

Możliwości w przypadku kobiet są zdecydowanie szersze, ale to powoduje znacznie większe problemy. - W ich przypadku dopuszczalna jest na przykład sama elegancka koszula i spódnica. Kobiety powinny więcej zakrywać czy odkrywać - dodaje trener biznesu.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Po rozwodzie też możesz być dobrym ojcem. Musisz pamiętać o kilku rzeczach – wiem z doświadczenia
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką
0 0Gdańsk z prestiżową nagrodą. Miasto rządzone przez Dulkiewicz dostanie 50 tys. euro
0 0500+ już się wypaliło. Wystarczył rok, by w Polsce żyło prawie pół miliona więcej skrajnie biednych
HYDEPARK 0 0Nie mogłem w to uwierzyć. Dostałem nagrodę za najlepszy tatuaż na najważniejszej imprezie
0 0Pierwsza taka seria podcastów w Polsce. Ich tematami będą dziennikarskie śledztwa

NA ŚWIECIE

POLECAMY 0 0"Nokaut przez KO". Wyjaśniamy, dlaczego na Pomorzu to PiS przegrało wybory
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Na marszałka Senatu tylko Brejza! PO nie może zmarnować funkcji trzeciej osoby w państwie
0 0Startował w Gdańsku, teraz znokautował rywali na Podkarpaciu. Tajemnica sukcesu Grzegorza Brauna
TYLKO W NATEMAT 0 0Był kandydatem KO do Sejmu. W tej komisji dostał okrągłe zero głosów, chociaż głosował na... siebie