Google za pół miliarda dolarów kupiło producenta satelitów. Chce robić lepsze zdjęcia do map i dostarczać internet

Google za 500 mln dol. kupiło producenta satelitów.
Google za 500 mln dol. kupiło producenta satelitów. Fot. Skybox Imaging
Z dochodami na poziomie 30 mld dol. rocznie Google może pozwolić sobie na ogromne zakupy. Dlatego wydanie 500 mln dol. nie jest dla firmy problemem. Ale najnowszy zakup, producent satelitów Skybox Imaging jest ważnym nabytkiem. Ma pozwolić gigantowi ulepszyć Google Maps. Poza tym firma chce wysłać w kosmos satelity dostarczające internet do trudno dostępnych miejsc.


Google znowu na zakupach. Koncern z Mountain View zainwestował 500 mln dolarów w Skybox Imaging, młodą firmę zajmującą się produkcją satelitów. Jej urządzenia wykonują wysokiej jakości zdjęcia satelitarne. Google wykorzysta je do ulepszenia swojego serwisu z mapami.

Dzisiaj Google zdjęcia kupuje z ponad tysiąca źródeł – podaje „The Wall Street Journal”. Obrazy aktualizuje się co kilka-kilkanaście miesięcy. Skybox ma umożliwić dostarczanie aktualnego obrazu codziennie. Do tego zaawansowane narzędzia analityczne pozwolą policzyć samoloty lądujące w Pekinie czy poziom wypełnienia ropą tankowców z Zatoki Perskiej.


Ale zakup Google ma także znacznie poważniejszy cel. Firma chce dostarczać internet tam, gdzie dzisiaj jest to niemożliwe lub nieopłacalne. Od kilku miesięcy trwają testy systemu balonów, które zawieszone na dużej wysokości będą rozsiewały sieć w trudno dostępnych rejonach. To samo mają robić satelity. Google może wydać na nowe urządzenia kolejny miliard dolarów.Źródło: „The Wall Street Journal”
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki