#Fanpolski #Kibicpolski #Kwiatpolski

Początek tego lata kibice sportowi witają przed telewizorami. Trwający właśnie mundial usprawiedliwia siedzenie przed ekranem i bierny wypoczynek. Święto piłki nożnej jest szeroko komentowane przez media i omawiane przez społeczności internetowe. Nawet ci, którzy zazwyczaj nie śledzą ligowych rozgrywek, w tym czasie dają się ponieść emocjom związanym z piłką nożną. Poruszenie, które fundują kibicom reprezentacje ze wszystkich kontynentów, przykrywa gorycz i frustrację z powodu braku Polaków w mistrzostwach.


Tak jak zimą emocji sportowych dostarczają nam Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch czy Zbigniew Bródka, tak w letnim okresie Polacy odczuwają lekki niedosyt ekscytujących potyczek sportowych, w których z zapartym tchem można śledzić poczynania sportowców w biało-czerwonych barwach z orłem na koszulce.


Tego lata może się to jednak zmienić. W ostatnią sobotę wystartował najważniejszy i najbardziej prestiżowy wyścig kolarski – Tour de France. Sto pierwsza edycja Wielkiej Pętli w tym roku liczy 3.664 km od angielskiego Leeds po metę na Polach Elizejskich w Paryżu, które najlepsi kolarze z całego świata będą przemierzać na 21 odcinkach, w tym 6 górskich.

Nadzieję na sukces reprezentantów Polski w wyścigu podsyca forma jednego z naszych najlepszych krajowych kolarzy – Michała Kwiatkowskiego, który doskonale jeździł podczas wiosennych klasyków, a w ostatnią niedzielę był trzeci na drugim odcinku Tour de France. Dodatkowego smaczku w rywalizacji zawodnika w Wielkiej Pętli dodaje fakt, że w ubiegłorocznej edycji był jednym z najmłodszych uczestników wyścigu, a finalnie zajął w nim bardzo dobre 11. miejsce.


Emocje związane z udziałem Michała Kwiatkowskiego można było zauważyć w ubiegłym tygodniu w Sobótce, w trakcie Mistrzostw Polski, gdzie kibice kolarza dopingowali, dając dowód wsparcia m.in. licznymi rysunkami na trasie przejazdu.

Emocje związane z występem Michała Kwiatkowskiego w Le Tour potęguje również akcja #Kwiatpolski.

W ostatnim czasie do grona osób kibicujących zawodnikowi dołączyli dziennikarze sportowi i sportowcy innych dyscyplin. Nadzieje na jego wygraną w Wyścigu i wsparcie wyrażane są na portalach społecznościowych Facebook czy Twitter, gdzie można zobaczyć pojawiające się zdjęcia w białych koszulkach z czerwonym hasłem #Kwiatpolski. Takie fotki w ostatnim czasie pojawiły się na oficjalnych profilach programu Uważam Zet - Radia Zet, Sportu w radiowej Trójce, Eurosport, jak i u polskich biathlonistek, Mai Włoszczowskiej czy Tomasza Zimocha.

W tegorocznej edycji Tour de France udział wezmą 22 zawodowe ekipy kolarskie, w tym 18 teamów jeżdżących w UCI World Tour 2014 i cztery profesjonalne zespoły, które dostały tzw. „dziką kartę”. O żółtą koszulkę lidera Wielkiej Pętli będzie walczyło 198 kolarzy.

Redakcja na:temat trzyma kciuki za Michała #Kwiatpolski!

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem