"Szczepionki z poaborcyjnych płodów". Ksiądz ostrzegał wiernych podczas mszy

Wikary zwoleńskiej parafii miał przekonywać, że szczepionki są wytwarzane z poaborcyjnych płodów
Wikary zwoleńskiej parafii miał przekonywać, że szczepionki są wytwarzane z poaborcyjnych płodów Fot. Rafał Mielnik / AG
Podczas niedzielnej mszy świętej, jaką odprawiono w Zwoleniu, wierni usłyszeli od wikarego, że podawane dzieciom szczepionki są wytwarzane z poaborcyjnych płodów. Pod kościołem zbierano zaś podpisy pod petycją domagającą się rozszerzenia lekarskiej klauzuli sumienia na szczepienia dla dzieci.

O wystąpieniu wikarego napisał portal Gazeta.pl, który o sprawie dowiedział się od swojego czytelnika. Sam wikariusz, ks. Adrian Jaksędra, nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.

Krótko wypowiedział się natomiast ks. Edward Poniewierski, kanclerz kurii diecezji radomskiej, który zaznaczył, że nie spotkał się z informacjami mówiącymi o produkowaniu szczepionek z płodów. Słowa wikarego były więc dla niego zaskoczeniem. – Pewnie to gdzieś wyczytał i powtórzył – powiedział ks. Poniewierski.

O tym, że szczepionki nie są wytwarzane z płodów, przekonuje poseł Czesław Czechyra (PO), który jest pediatrą. – Niektóre firmy farmaceutyczne mogą wykorzystywać pojedyncze komórki człowieka, na których hodowane są wirusy używane do produkcji szczepionek, ale nie płody ludzkie – zauważył Czechyra.

źródło: Gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...