"Ch*j, d**a i kamieni kupa, rząd fałszuje wybory!" Prof. Krystyna Pawłowicz przerywała wystąpienie premiera

Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta
Kiedy Donald Tusk komentował z mównicy sejmowej wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, zasiadająca na sali prof. Krystyna Pawłowicz zaczęła cytować ministra Bartłomieja Sienkiewicza, krzycząc „ch*j, d**a i kamieni kupa”. Następnie posłanka poinformowała wszystkich posłów, że PiS przegrywa wybory, ponieważ rząd fałszuje wybory.


Odnosząc się do zarzutów, jakie w związku z aferą taśmową wysunął pod adresem polityków PO Jarosław Kaczyński, Donald Tusk przypomniał, że części ministrów rządu Kaczyńskiego, m.in. ministrowi sportu Tomaszowi Lipcowi, postawiono później zarzuty prokuratorskie.

– Co tak moralnie uprawnia PiS do żądania zmiany rządu? Zarzuty prokuratorskie wobec waszych ministrów? Jeśli zarzuty tak dyskwalifikują ekipę, to musi pan zacząć od siebie. Może pan poseł Lipiński będzie liderem odnowy moralnej? Może poseł Hofman? Może pan poseł zwany agentem Tomkiem będzie wyznaczał standardy językowe – pytał Tusk.

W tym momencie z sali dobiegł krzyk prof. Pawłowicz, która zaczęła cytować wulgarną wypowiedź Sienkiewicza. – O, może pani poseł Pawłowicz, która się wyrywa do odpowiedzi – odparł Tusk. Gdy szef rządu przypomniał z niekrytą satysfakcją, że PiS w ostatnich latach regularnie przegrywa wybory, prof. Pawłowicz wykrzyczała, że „PiS przegrywa, bo rząd fałszuje wybory”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. [/b] Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz
ALEKSANDRA GERSZ

Piknik, różowe włosy, internetowy detoks. Oto 30 rzeczy, które powinno się zrobić w lato chociaż raz

[b]Hans Solo kontratakuje! [/b] Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu
WYWIAD

Hans Solo kontratakuje! Raper z Pięć Dwa i członek Luxtorpedy o kondycji swojego serca i słuchu

Marcin PonikowskiMarcin Ponikowski

Jim Jarmusch jeszcze nigdy nie był tak krytyczny wobec popkultury, swojej ojczyzny, kondycji planety, człowieka i jego ikon, a przede wszystkim względem swoich popularnych kolegów z branży. Wszyscy ci, którzy odsądzają go za film o zombie od czci i wiary w filmowy kunszt, powinni oglądnąć obraz jeszcze raz. Z potrójnym przymrużeniem oka.

MARSZ RÓWNOŚCI W BIAŁYMSTOKU

REAKCJE NA PRZEMOC I AGRESJĘ