Klub pedofilów z Holandii chce legalizacji. Zwraca się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

Klub pedofilów z Holandii chce zalegalizować swoją działalność. Zwrócił się w tej sprawie do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka
Klub pedofilów z Holandii chce zalegalizować swoją działalność. Zwrócił się w tej sprawie do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka Fot. Lisa S / shutterstock.com
W Holandii działa stowarzyszenie MARTIJN, które dąży do "zniesienia barier prawnych" zabraniających dorosłym relacji seksualnych z dziećmi. Organizacja, nazywana potocznie klubem pedofilów, chce być legalna. Holenderski Sąd Najwyższy odrzucił tę prośbę, dlatego teraz pedofile zgłosili się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.


Sąd Najwyższy nie tylko nie zalegalizował stowarzyszenia, ale żądał jego rozwiązania. Holenderski wymiar sprawiedliwości podkreślił, że to ekstremalny środek, ale niezbędny, bo rzecz rozbija się o bezpieczeństwo dzieci.

MARTIJN to niechlubna legenda Holandii - szef tej organizacji przekonywał niegdyś, że pedofile są dyskryminowani. Stowarzyszenie próbowało też tworzyć partie polityczne, ale na szczęście nigdy nie zebrały wystarczającej liczby podpisów do wzięcia udziału w wyborach. Jak przypomina "Polska the Times", MARTIJN wydawało też pismo "OK", w którym znajdowały się nagie zdjęcia dzieci czy porady jak nawiązać kontakt z dzieckiem.

Choć organizacja istnieje od 1982 roku i od zawsze była ostro krytykowana, to dopiero w 2012 roku jeden z sądów uznał, że taka działalność narusza prawa dzieci. Wówczas zdelegalizowano stowarzyszenie, ale w 2013 wyrok ten został uchylony. Z kolei w kwietniu 2014 Sąd Najwyższy zdelegalizował MARTIJN po raz kolejny.


Pedofile nie chcą jednak odpuścić i zgłosili się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, chcąc działać legalnie.

Źródło: Polska the Times
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Jazda w tym aucie to czysta przyjemność. Rodzina będzie zachwycona
Brita 0 0Co powinno pić dziecko? Dobrą wodę znajdziesz nie tylko na sklepowych półkach
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!