Rekord świata pobity. Gigantyczny statek zabrał najwięcej kontenerów

Statek Mary Maersk zabrał na pokład  kontenery o łącznej pojemności 17 603 TEU
Statek Mary Maersk zabrał na pokład kontenery o łącznej pojemności 17 603 TEU Fot. Maersk Line / vimeo.com
Od kilku dni w internecie można podziwiać film pokazujący, jak kontenerowiec Mary Mærsk pobił rekord świata, zabierając na pokład kontenery o łącznej pojemności 17 603 TEU (1 TEU równa się pojemności kontenera o wymiarach 6,10 × 2,44 × 2,59 metra) . Co ciekawe, gigantyczny statek może podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej, ponieważ przystosowano go do przewozu kontenerów o łącznej pojemności 18 270 TEU.


Kontenerowiec, który należy do duńskiej spółki Maersk, w rekordowy rejs wypłynął 21 lipca z hiszpańskiego portu Algeciras. Statek udał się do malezyjskiego portu Tanjung Pelepas. Co ciekawe, z myślą o olbrzymich statkach klasy Maersk Triple E (każdy ma 400 metrów długości) obydwa porty zamówiły kilka nowych żurawi oraz zmodyfikowały cześć starszych dźwigów.

Firma Maersk zamówiła dotąd 20 kontenerowców klasy Triple E, które z racji swojej pojemności mają być najefektywniejszymi statkami tego typu. Do służby weszło już 10 kontenerowców Triple E.
Mary Mærsk płynie obecnie z mniejszym ładunkiem do chińskiego portu Yantian. Pod koniec sierpnia statek ma znów skierować się ku Europie.

źródło: World Maritime News
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. [b]"Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"[/b]

Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. "Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. [b]Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".