
To Telewizja Trwam czy nadal TVP INFO? – takie pytanie zadawała sobie część widzów w poniedziałkowy wieczór. W programie „Dziś wieczorem” wyemitowano rozmowę z kontrowersyjnym duchownym, o. Johnem Bashoborą z Ugandy, który twierdzi, że ma dar uzdrawiania chorych. Komentatorów oburzył nie tyle sam fakt zaproszenia go do TVP, co styl i ton rozmowy.
Krzysztof Ziemiec, jedna z twarzy „Wiadomości” to głęboko wierzący katolik. Daje temu wyraz biorąc udział w akcji „Nie wstydzę się Jezusa”. Ale to nie problem, dopóki religia nie wpływa na jego pracę jako dziennikarza. A takie właśnie zarzuty pojawiły się po emisji wywiadu, jaki Ziemiec przeprowadził z o. Johnem Bashoborą. Wyemitowało go TVP. INFO.
Michał Wilgocki
Z kolei Jacek Kowalczyk z „Polityki” bardzo krytycznie pisze o materiale w „Wiadomościach”, który opowiadał o wizycie kapłana z Ugandy. Krytykuje autora za brak niezbędnego krytycyzmu. Całą relację z tego wydarzenia nazywa „hucpą”.
