Owsiak nominował Pawłowicz do Ice Bucket Challenge. Posłanka: Nie wiem, co to za akcja. Ja wspieram osoby, które znam

Prof. Krystyna Pawłowicz z PiS nie ma zamiaru odpowiedzieć na wyzwanie Ice Bucket Challenge, do którego nominował ją szef WOŚP Jurek Owsiak.
Prof. Krystyna Pawłowicz z PiS nie ma zamiaru odpowiedzieć na wyzwanie Ice Bucket Challenge, do którego nominował ją szef WOŚP Jurek Owsiak. Fot. YouTube.com/Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Ice Bucket Challenge zatacza coraz szersze kręgi i z rozmachem wchodzi do świata polityki. Za sprawą spalsha szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka nominację do udziału w równie szczytnej co szalonej akcji otrzymała we wtorek... posłanka Krystyna Pawłowicz. W rozmowie z naTemat polityk PiS dość krytycznie odnosi się do charytatywnej zabawy, w którą bawi się cały świat.


"Nominuję Krysię...
We wtorek swoją wersją odpowiedzi na wyzwanie Ice Bucket Challenge podzielił się na YouTube i Facebooku Jerzy Owsiak. Jak na niego przystało, nie skończyło się tylko na zwykłym wiadrze z zimną wodą. W wykonaniu zadania pomogli Owsiakowi strażacy z lotniska w Modlinie.
Równie duży rozmach miały nominacje Jurka Owsiaka. Wśród wyzwanych do przyjęcia zimnego prysznica w szczytnym celu znaleźli się muzyk Włodek Pawlik, Doktor Misio, czyli aktor i muzyk Arkadiusz Jakubik, oraz prof. Krystyna Pawłowicz, czyli najbardziej kontrowersyjna posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Krystyna Pawłowicz: Nie wiem, co to za akcja
W rozmowie z naTemat konserwatywna polityk rozwiewa jednak nadzieje na to, że zobaczymy ją biorącą udział w tej charytatywnej zabawie. – Ja nie wiem, co to jest za akcja. Jeśli to ma coś wspólnego z polewaniem się wodą, to ja pomogę, ale bez marnowania wody i prądu na suszenie. Chodzę na pocztę i wpłacam na potrzebujących – zapewnia nas prof. Pawłowicz.

Posłance PiS niezbyt spodobało się też to, że Jurek Owsiak nominując ją użył określenia "pierwsza Polka w kosmosie, Krysia Pawłowicz”. – W kosmosie to on jest, każde jego wystąpienie. Nie widziałam, żeby tam ktoś koło niego był, więc niech sam zejdzie na ziemię – stwierdza.


Enigmatycznie prof. Krystyna Pawłowicz odniosła się też do kwestii związanej z charytatywną stroną Ice Bucket Challenge. – Wspieram osoby, które znam, wiem. Chodzę na pocztę i wpłacam – powtórzyła, pytana o to, czy zgodnie z zasadami tej zabawy po nominacji wpłaci pieniądze na jedną z organizacji pozarządowych.

Współpraca: Kamil Sikora
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Ambasada w Szwecji Nobla dla Tokarczuk prawie nie dostrzegła. Nasza dyplomacja znowu zawiodła
0 0"My Kaszubi...". Tusk na pożegnanie z Radą Europejską powiedział kilka słów od serca

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
DZIEJE SIĘ 0 0Tusk kandydatem na nowe prestiżowe stanowisko europejskie
0 0"Schetyna nam władzy nie odda". Mucha coraz mocniej uderza w lidera PO
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką