MŚ siatkarzy: Polska pokonała Australię 3:0 i zbliżyła się do awansu do drugiej rundy mundialu

MŚ siatkarzy: Polska pokonała Australię 3:0 i zbliżyła się do awansu
MŚ siatkarzy: Polska pokonała Australię 3:0 i zbliżyła się do awansu Fot. Dawid Antecki / Agencja Gazeta
Kolejna efektowna wygrana polskiej reprezentacji na siatkarskich Mistrzostwach Świata. Tym razem wyższość biało-czerwonych musieli uznać Australijczycy, którzy we Wrocławiu ulegli 0:3. Po dwóch zwycięstwach bez straty seta Polska prowadzi w grupie A i pewnie zmierza do awansu.Środowe spotkanie nie wyglądało już tak zaskakująco, jak mecz inauguracyjny z Serbią, gdzie byli mistrzowie olimpijscy w siatkówce wyglądali jakby byli na treningu, co skrzętnie wykorzystali Polacy. Australia, choć jest niżej notowana w rankingu FIVB od Serbii, stawiała większy opór naszej ekipie.

Szczególnie obawiano się zagrań potężnego Thomas Edgara. Atakujący reprezentacji Australii sam jednak nie był w stanie wygrać meczu ze świetnie poukładaną polska reprezentacją. Polacy w składzie: Zagumny, Mika, Nowakowski, Wlazły, Winiarski, Kłos, Zatorski (libero) oraz Konarski, Drzyzga, Kubiak bez większych problemów wygrali trzy sety 25:17, 25:19, 25:22.

Kolejne spotkane podopiecznych Stephana Antigi już w czwartek. Biało-czerwoni podejmą Wenezuelę, a w weekend Kamerun i Argentynę.

Do II rundy turnieju awansują po cztery najlepsze drużyny z sześciu w każdej z grup z zachowaniem wyników między nimi. Czwórka z "polskiej" grupy zagra z czterema najlepszymi drużynami z grupy D.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
"Wyobraźcie sobie, co by było...".[b] Terlikowski zaskakuje opinią ws. naklejek "Gazety Polskiej"[/b]

"Wyobraźcie sobie, co by było...". Terlikowski zaskakuje opinią ws. naklejek "Gazety Polskiej"

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

PiS pozbierało się po porażce Szydło. [b]Ma kandydata na inne ważne stanowisko w UE

PiS pozbierało się po porażce Szydło. Ma kandydata na inne ważne stanowisko w UE