Gotye, ten od „Somebody That I Used To Know”, zakłada partię polityczną. Chce wystartować w wyborach w Australii

Gotye zakłada partię polityczną.
Gotye zakłada partię polityczną. Fot. Screen z youtu.be/8UVNT4wvIGY
Ponad 543 mln wyświetleń to YouTube to dobry kapitał polityczny? Wkrótce się okaże, bo tyle właśnie odtworzeń ma „Somebody That I Used To Know” śpiewana przez Gotye i Kimbrę. Ten pierwszy chce zostać politykiem. On i koledzy z zespoły zakładają partię, która wystartuje w wyborach stanu Wiktoria w Australii.

Przez kilka tygodni ta piosenka była wszędzie. W radiu, w telewizji, w internecie. Dzisiaj, po trzech latach od premiery, jej licznik wyświetleń na YouTube dobił do 543 mln. Autor tego popowego hitu, czyli Gotye, chce teraz zająć się polityką. Wally De Backer – bo tak naprawdę się nazywa – zakłada razem z kolegami partię polityczną, która wystartuje w wyborach– donosi „The Guardian”.

Trzy filary partii to innowacja, edukacja i rock n’ roll. Ich postulaty to poprawienie edukacji autochtonów w szkołach stanu Wiktoria, obowiązkowe szkolenia pierwszej pomocy w szkołach wyższych i łatwiejszy dostęp do muzyki na obszarach wiejskich. Czytaj więcej

Źródło: "The Guardian"
Teraz partia muzyków musi zdobyć 500 członków, by się zarejestrować i startować w wyborach lokalnych. Jej założyciele nie wykluczają, że jeśli powiedzie im się w listopadzie, później wystartują w wyborach ogólnokrajowych. Oby nie okazało się, że piosenkarz jednego hitu będzie też politykiem jednych wyborów. Jedno jest pewne – piosenkę do wyborów już mają.
Źródło: "The Guardian"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...