Polak znowu próbuje opłynąć świat bez przerwy. Kapitan Tomasz Cichocki przekroczył linię startu we francuskim Breście

Kapitan Tomasz Cichocki znowu chce opłynąć świat bez zawijania do portu.
Kapitan Tomasz Cichocki znowu chce opłynąć świat bez zawijania do portu. Fot. Tomasz Waszczuk / Agencja Gazeta
Kapitan Tomasz Cichocki znowu spróbuje opłynąć Ziemię bez zawijania do portu i bez przyjmowania pomocy z zewnątrz. Polak właśnie przekroczył linię mety we francuskim porcie Brest, w tym samym miejscu powinien zameldować się za około 230 dni.Dwa lata temu z zapartym tchem śledziliśmy poszukiwania polskiego żeglarza, który samotnie opływał świat. Przez kilkadziesiąt dni nie było kontaktu z kpt. Tomaszem Cichockim, ale Polak szczęśliwie dopłynął do portu. Nie pobił jednak rekordu, bo przez awarię musiał zatrzymać się i naprawić jacht. Teraz ponownie wypływa na ocean, by jeszcze raz spróbować opłynąć Ziemię bez przystanku.
Post użytkownika Delphia Yachts.
Cichocki wybrał niezwykle trudny Szlak Kliperów, na której minie przylądki Dobrej Nadziei (Afryka), Południowo-Wschodni (Australia) i Horn (Ameryka Południowa). 25 tys. mil morskich (ok. 47 tys. km) chce pokonać w ciągu 230 dni.

Cichocki zapewniał wielokrotnie, że jest gotowy do podjęcia wyzwania. Ma ogromne doświadczenie, okres między rejsami intensywnie przepracował i jest dzięki temu lepiej przygotowany fizycznie. Do tego ma znacznie lepszą łódź. Na jego stronie można śledzić na bieżąco przebieg wyprawy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. [b]"Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"[/b]

Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. "Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. [b]Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".