Papież udzielił masowego ślubu. Wśród młodożeńców były osoby po wiloletnim konkubinacie oraz posiadające dzieci

W ceremonii wzięło udział 20 par.
W ceremonii wzięło udział 20 par. Fot. Shutterstock
W ostatnią niedzielę przysięgę w Bazylice św. Piotra składało sobie dwadzieścia par. Ostatni raz takie wydarzenie w tej świątyni miało miejsce czternaście lat temu. Ojciec Święty wygłosił homilię, w trakcie której tłumaczył, że małżeństwo wiąże się z wieloma trudnościami, a wyidealizowany obraz związku można zobaczyć tylko w telewizji.

Pary, które papież Franciszek połączył węzłem małżeńskim były w różnym wieku (25-56 lat) i wywodziły się z różnych środowisk. Wśród młodożeńców nie brakowało ludzi z przeszłością, żyjących wcześniej w innych związkach i mających dzieci z innymi partnerami. Na zawarcie małżeństwa zdecydowały się też pary, które od kilkunastu lat żyły w konkubinacie i wspólnie wychowywały swoje potomstwo.
papież Franciszek

Małżeństwo jest symbolem życia, prawdziwego życia, to nie serial. To wzajemność różnic.

Co ciekawe, żaden z młodożeńców nie planował, że ślubu udzieli im sam Ojciec Święty. Pary na życzenia Franciszka wybrał wikariat diecezji rzymskiej. Większość narzeczonych miała już zarezerwowane daty ślubu w innych parafiach.

Wczorajsze wydarzenie po raz kolejny pokazało nowoczesne podejście papieża do kwestii obyczajowych. Wcześniej Ojciec Święty wsławił się swoim nieoceniającym stosunkiem do homoseksualistów i stwierdził, że " Kościół katolicki ma przesadną obsesję na temat aborcji, małżeństw jednopłciowych i antykoncepcji, a powinien być domem dla wszystkich".

Źródło: BBC
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...