Polska w półfinale mistrzostw świata siatkówki. Awans po wygranej z Rosją 3:2

Polacy awansowali do półfinału mistrzostw świata w siatkówce po wygranej z Rosją 3:2 w pięciu setach.
Polacy awansowali do półfinału mistrzostw świata w siatkówce po wygranej z Rosją 3:2 w pięciu setach. Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta
Już po dwóch pierwszych setach polscy siatkarze wywalczyli sobie awans do półfinału mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn. Po wygranej z Brazylią 3:2 musieli ugrać z Rosją tylko dwa sety. Pierwszy to popisowa gra Polaków, niesionych dopingiem tysięcy kibiców.Od początku było widać jak silne emocje nagromadziły się wokół tego meczu. W wypełnionej po brzegi Atlas Arenie w Łodzi duża część publiczności wygwizdała hymn Rosji. Równie nerwowo było na parkiecie. Już na początku Polacy odskoczyli i na pierwszą przerwę techniczną schodziliśmy prowadząc do 4. Każdej zagrywce rosyjskich siatkarzy towarzyszył ogłuszający gwizd polskich kibiców.

Ale – tak przynajmniej twierdzi Adam Hofman, rzecznik PiS – gwizdano nie tylko na Rosjan.
Po powrocie na parkiet Rosjanie zmniejszyli przewagę do dwóch punktów, ale Polakom udało się ją odbudować i powiększyć do pięciu punktów. Wtedy rosyjski trener poprosił o czas, ale na niewiele się to zdało, bo drugą część seta także wygrali Polacy, znowu z czteropunktową przewagą.

Polacy potrafili wyjść obronną ręką nawet z trudnych i długich wymian, jak ta przy zdobyciu 17. punktu. Niezbyt mocno zaserwował Mika, naszym siatkarzom trudno było wyprowadzić kontrę, ale w końcu skuteczny okazał się atak Winiarskiego. Po nim Polacy dostali jakby nowej energii i odskakiwali Rosjanom nawet na sześć punktów.W końcu pierwszy set zakończył się zwycięstwem do 22.


Drugi set jest znacznie bardziej wyrównany, punkt za punkt, serwis za serwis. Po jednej i po drugiej stornie nie brakuje błędów własnych, ostatecznie jednak na pierwszą przerwę techniczną schodziliśmy jako zwycięzcy. Po niej było jeszcze lepiej odskoczyliśmy na cztery punkty, prowadząc do sześciu.

Przy stanie 13:9 Rosjanie zaczęli pościg, zbliżając się do Polaków na dwa punkty. Ostatecznie to oni zwyciężyli drugą część seta (15:16). Ale zaraz po niej nasi odzyskali prowadzenie i nie oddali go już do końca. Wygraliśmy drugiego seta i awansowaliśmy do półfinału mistrzostw świata w siatkówce.

Rosjanie, jakby rozzłoszczeni odpadnięciem z rozgrywek, w trzecim secie dali z siebie wszystko. Do pierwszej przerwy technicznej zdobyli aż pięciopunktowe prowadzenie. Druga część trzeciego seta to walka punkt za punkt i rzucająca się w oczy doskonała gra Mariusza Wlazłego.

Po pięciu setach reprezentacja Polski wygrała z Rosją 3:2 (25:22, 25:22, 21:25, 22:25, 15:11). W półfinale zmierzymy się z Niemcami, którzy rozgromili Iran 3:0.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO