Koalicja PiS i SLD po wyborach niemal pewna. "Umiemy rządzić i się dogadywać"

Koalicja PiS i SLD niemal pewna. "Umiemy rządzić i się dogadywać"
Koalicja PiS i SLD niemal pewna. "Umiemy rządzić i się dogadywać" Fot. R.Dąbrowska/P.Wierzchowski/AG
Wizja rządzenia w województwie lubuskim zbliża nawet – wydawałoby oddalonych o lata świetlne, politycznych rywali. Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Prawo i Sprawiedliwość przekonują, że "koalicja jest możliwa". – Platforma sekowała w opozycji ich i nas. Dlatego w SLD czuć chęć rewanżu – wyjaśniają politycy lewicowej formacji.


Po wyborach samorządowych najbardziej prawdopodobną koalicją w województwie lubuskim jest sojusz PiS i SLD.

– To wygląda na fenomen, bo PiS traktuje nas jako partnera pierwszego wyboru. My jesteśmy po prostu przewidywalni. Koalicja jest możliwa. Umiemy rządzić i się dogadywać na uczciwych zasadach – podkreśla w rozmowie z "Wyborczą" Bogusław Wontor, poseł i szef lubuskiego SLD.

Z kolei druga strona odpowiada, że "różnie może się wydarzyć". – Niczego nie wykluczam – dodaje Jerzy Materna, poseł PiS. Dogadywanie się polityków obu formacji tylko na pozór może szokować. Przedstawiciele SLD i PiS z lubelskiego znają się od wielu lat. – Publikują wspólne zdjęcia w strojach marynarskich na rejsach po Odrze albo z kanonizacji Jana Pawła II – czytamy w dzienniku. Koalicja obu ugrupowań jest w niesmak lokalnej PO, który liczy, że centralne władze obu partii będą interweniować.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...