Do 7 lat więzienia. Taka kara grozi abp. Józefowi Wesołowskiemu

Abp. Józefowi Wesołowskiemu grozi kara do 7 lat pozbawienia wolności
Abp. Józefowi Wesołowskiemu grozi kara do 7 lat pozbawienia wolności Fot. CDN 37 / youtube.com
Abp. Józefowi Wesołowskiemu grozi kara od 6 do 7 lat pozbawienia wolności. Taką informację podał ks. Federico Lombardi, dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej. Abp Wesołowski został już oskarżony przez prokuraturę i osadzony w areszcie domowym, ponieważ – jak powiedział ks. Lombardi – w jego przypadku istniało niebezpieczeństwo ucieczki.


Proces karny abp. Wesołowskiego rozpocznie się po tym, jak Stolica Apostolska rozpatrzy jego odwołanie od decyzji trybunału, który obradował przy Kongregacji Nauki Wiary. Trybunał wydał postanowienie o wydaleniu Wesołowskiego ze stanu duchownego.

Odwołanie ma zostać rozpatrzone w październiku. W związku z tym, że abp Wesołowski został już formalnie oskarżony przez watykańskiego prokuratora (promotora sprawiedliwości), można założyć, że apelacja zostanie prawomocnie odrzucona. Wówczas arcybiskup przestanie być duchownym i będzie sądzony jako świecki obywatel Watykanu.

Stacja TVN24 podaje, że abp. Wesołowskiego oskarżono o „ciężkie czyny”, które polegały na wykorzystywaniu seksualnym nieletnich mieszkańców Dominikany, gdzie abp Wesołowski pełnił funkcję nuncjusza apostolskiego. Po zapoznaniu się ze stanowiskiem prokuratora 66-letni abp Wesołowski został zatrzymany przez watykańską żandarmerię i osadzony na terenie Watykanu w areszcie domowym.


Proces karny odbędzie się przed watykańskim sądem, w skład którego wchodzą świeccy, mianowani przez papieża sędziowie. Osoby skazane przez cywilny sąd Watykanu na karę pozbawienia wolności odbywają ją we włoskim więzieniu.

źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Zaskoczenie po klęsce Szydło. [b]Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

Zaskoczenie po klęsce Szydło. Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. [b]Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza[/b]
DZIEJE SIĘ

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza