Michał Kwiatkowski wygrał kolarskie mistrzostwa świata. „Niech się inni od Polaków uczą!”

Michał Kwiatkowski został kolarskim mistrzem świata.
Michał Kwiatkowski został kolarskim mistrzem świata. Fot. Mikołaj Kuras / Agencja Gazeta
Michał Kwiatkowski zdobył złoty medal na kolarskich mistrzostwach świata w hiszpańskiej Ponferradzie. To kolejny sukces polskiego zawodnika w tym roku.Michał Kwiatkowski zanotował świetny występ w tegorocznej edycji Tour de France oraz w jednym z najsłynniejszych kolarskich wyścigów na trasie Liège-Bastogne-Liège. Został także mistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas.

To drugi tryumf naszego kolarza w mistrzostwach świata. Przed rokiem razem z resztą swojej ekipy zajął pierwsze miejsce w jeździe drużynowej na czas.

– Zaryzykowałem, bo czułem się mocny i udało się. Dziękuję wszystkim kolegom z grupy, który pracowali na ten sukces – powiedział zaraz po przekroczeniu mety polski mistrz świata. W sukcesie Kwiatkowskiego pomogli inni kolarze z reprezentacji Polski - Michał Gołaś i Maciej Paterski.

Złoto Michała Kwiatkowskiego to pierwszy polski medal w mistrzostwach świata dla kolarskich seniorów od 2000 roku. 14 lat temu srebro zdobył Zbigniew Sprucha. W Ponferradzie Polska zdobyła wcześniej także inny medal - Agnieszka Skalniak uzyskała brąz w wyścigu juniorek.
Post użytkownika Maja Włoszczowska.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...