
Nam na Zachodzie wydaje się, że Iran to hermetyczna teokracja, w której żyją tylko ludzie bardzo religijni, zamknięci, pogrążeni w swojej kulturze. Owszem, to jest wizerunek, który forsuje sam Iran, jednak nie jest on zgodny z prawdą. Zachód jest tu przedstawiony jako zdemoralizowany, zgniły, a tej dekadenckiej kulturze przedstawiony jest szanujący dobre obyczaje i religię Iran.
– Ktoś, kto był w tym kraju kilkakrotnie wie, że takie zdjęcia to nic szczególnego. Nie sądzę, żeby miał to być wielki manifest polityczny, może chcą po prostu pokazać światu: zobaczcie, jesteśmy normalni, żyjemy normalnie, bawimy się tak, jak wy. Bogata młodzież chce też chyba po prostu poszpanować – podkreśla dr Czulda.
Twórcy #richkidsofteheran zareagowali natychmiast i na swojej stronie napisali:
Kochamy nasz Teheran. Nie chcemy w żaden sposób poróżnić biednych i bogatych. Chcemy tylko pokazać światu, jak piękny jest Teheran i jego mieszkańcy. Bliski Wschód zawsze jest w centrum negatywnej uwagi, a my chcemy pokazać, że wcale taki nie jest. Nasza strona w żadnym razie nie ma wydźwięku politycznego czy jakichkolwiek złych intencji. Nigdy nie sądziliśmy, że znajdzie się w centrum zainteresowania mediów całego świata.