Już za chwilę Fashion Week Poland. Kogo zobaczymy w Łodzi?

Już za chwilę Fashion Week Poland. Kogo zobaczymy w Łodzi? Fashion Week Poland
Znany jest już harmonogram FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Kogo w tym roku zobaczymy w Łodzi i których pokazów nie można przegapić?


Łódzki Tydzień Mody coraz bliżej. Impreza rozpocznie się wieczorem, 22 października, Galą Dyplomową Akademii Sztuk Pięknych. Pokazy pełną parą ruszą jednak dopiero następnego dnia. Kogo zobaczymy na wybiegu?

We czwartek w Studiu swoje kolekcje pokażą nam Edyta Pietrzyk, wielbicielka szarości i błękitów, która łączy modę z architekturą, IKI cechująca się nowoczesną prostotą i Vasilije Kovacev, który zawita do nas z Serbii, aby zaprezentować projekty oparte na emocjach i miłości.


Następnie, po wykładach Let Them Know, rozpocznie się druga część pokazowa - Designer Avenue. A tam zabawa formami i kolorem w wykonaniu Confashion, 'less is more' Magdy Floryszczyk, ubrania będące odzwierciedleniem nowoczesnej sztuki i wspomnień z podróży, czyli Nah-nu Katarzyny Skorek, Katarzyna Łęcka i jej elegancki barok oraz Kędziorek, która lubi eksperymenty.

Na wieczornej Gali FashionPhilosophy zobaczymy z kolei Włoszkę Claudię Dannę i jej miejskie projekty oraz Nuno Gamę z Lizbony, dla którego pokaz to nie tylko prezentacja ubrań, lecz także niezwykłe show.

Co w piątek? Rano Studio: Julia Piotrowska, P/AGE, Karolina Marczuk, Klaudia Markiewicz. Pierwsza to debiutantka, która inspiracje czerpie z natury, siostrzany P/AGE jest z kolei marką ekologiczną, która korzysta tylko z tradycyjnie wytwarzanych przez Majów barwników. Marczuk za to lubi rzeczy wygodne i funkcjonalne, a u Markiewicz zabawa materiałami i fakturami.


W DA surowe projekty Nanko, przemyślana bola. Oli Bajer, Ranita Sobańska for 4F, niesamowicie kreatywny duet ODIO i Jakub Pieczarkowski, znana i ceniona Natasha Pavluchenko oraz Łukasz Jemioł Basic.

W sobotę zaczyna się Off Out Of Schedule, czyli najciekawsza część pokazów. A tam awangardowe projekty pokażą: Paulina Ptashnik, Kas Kryst, Acephala, The Puppies i Baiba Ladiga, a w niedzielę jeszcze Romana, Zwyrd oraz Monika Gromadzińska.
Sobota będzie też ostatnim dniem pokazów Designer Avenue, a tam zaskakująca Aga Pou, lubiący nietypowe tworzywa Jarosław Ewert, Aleks Kurkowski wykorzystująca symetrię i asymetrię, Nenukko - jeden z najciekawszych brandów w Polsce, nowoczesny Michał Szulc Sold i Dawid Tomaszewski inspirujący się nowoczesnym designem.

Pełną rozpiskę godzinową można zobaczyć na stronie FashionPhilosophy Fashion Week Poland.

Chcesz więcej stylu? Polub nas na Facebooku!