Polska będzie miała własne logo. Ruszyło głosowanie, do wyboru... trzy sprężyny

Internauci mogą oddawać głosy na jedną z trzech sprężyn
Internauci mogą oddawać głosy na jedną z trzech sprężyn Fot. logodlapolski.pl
W internecie rozpoczęło się głosowanie, którego uczestnicy wybiorą „Logo dla Polski”, czyli symbol, który będzie wykorzystywany w działaniach promujących kraj. Do wyboru internauci mają trzy propozycje. Każda z nich przedstawia czerwoną sprężynę, symbol „charakteru i energii Polaków”. – Sami zadecydujmy, która sprężyna najbardziej do nas pasuje i oddaje nasz narodowy charakter! – napisali organizatorzy głosowania.


Głosy na "Logo dla Polski" można oddawać za pośrednictwem specjalnej strony internetowej, nad którą honorowy patronat objęło Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Organizatorzy akcji – Pracodawcy RP, Krajowa Izba Gospodarcza, Konfederacja Lewiatan, Fundacja „Marka dla Polski” oraz Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR – uspokajają, że wybrane logo nie zastąpi oficjalnych symboli państwa polskiego: godła i flagi.

Wskazane przez internautów logo będzie miało szansę zostać znakiem wykorzystywanym powszechnie w działaniach promujących Polskę. Jedna z przedstawionych na stronie sprężyn była już wykorzystywana za granicą w kampanii „Polska. Spring into new”.
Motyw sprężyny, zaprojektowany przez śp. Wally’ego Olinsa, został uznany przez Radę Promocji Polski za oficjalny logotyp Polski. Teraz internauci mają zdecydować, która z przygotowanych sprężyn zostanie znakiem Polski. Głosowanie zakończy się 28 października.
LogoDlaPolski.pl

Kompleksowe przygotowanie logotypu kraju wraz z Księgą Znaku przez najbardziej cenione i uznane agencje brandingowe na świecie waha się od 200 tys. do 500 tys. euro. Pozyskanie wszelkich praw do loga dla Polski kosztowało 220 tys. euro razem z opracowaniem Księgą Znaku, której opracowanie nastąpi po zakończeniu wyboru. Trzeba w tym miejscu dodać, że pełen koszt zakupu praw i opracowania Księgi Znaku został poniesiony przez fundatorów prywatnych.

Pomysł promowania Polski za pomocą sprężyny nie podoba się części środowisk prawicowych, które uważają, że kraj powinien być reprezentowany wyłącznie przez orła.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...