Fot. Przemysław Skrzydło / Agencja Gazeta

W trakcie piątkowej konferencji prasowej Jarosław Kaczyński zwrócił się do Ewy Kopacz, proponując jej powrót do poprzednich granic wieku emerytalnego. PiS przygotowało już projekt ustawy w tej sprawie. – Jeżeli pani premier rzeczywiście chce być bliżej ludzi, to ta ustawa powinna zostać przyjęta – zaznaczył Kaczyński, podkreślając, że Polacy nie chcą pracować do 67. roku życia.

REKLAMA
Prezes PiS przypomniał dziennikarzom, że premier Kopacz ciągle powtarza, iż chce być bliżej ludzi i rozwiązywać ich problemy. – Nie ma kwestii społecznej, która by tak bardzo poruszała ludzi, jak sprawa przedłużenia wieku emerytalnego. (…). W związku z tym składamy projekt ustawy, która od 1 stycznia 2015 roku przywraca poprzednią sytuację – powiedział Kaczyński.
– Jeśli pani premier mówi prawdę, to nie ma żadnych przeszkód, by ta ustawa przeszła przez Sejm. Można to załatwić bardzo szybko – dodał lider PiS.

Sprawa rosyjskich szpiegów

Komentując zatrzymanie dwóch rosyjskich szpiegów, Kaczyński podkreślił, że "to sytuacja, którą trzeba odnieść nie tylko do ostatnich dni, ale do lat". – Mamy do czynienia z mechanizmami, które mogą prowadzić do głębokiej ingerencji obcego państwa w polskie sprawy. Wielokrotnie zwracaliśmy na tę sprawę uwagę – przypomniał były premier.
Prezes PiS zaznaczył, że osoby związane z agresywnym państwem, jakim jest Rosja, nie powinny pełnić w Polsce funkcji związanych z bezpieczeństwem oraz sprawami wewnętrznymi.
– Jeżeli chodzi o poziom bezpieczeństwa państwa, a w szczególności o zagrożenia ze wschodu, to jest tu bardzo niedobrze. Nie tak dawno temu PKW była z wizytą w Moskwie, Bóg jeden raczy wiedzieć, w jakim celu – powiedział Kaczyński.
Pytanie o klapsy
Podczas konferencji Kaczyńskiego zapytano m.in. o kampanię społeczną Rzecznika Praw Dziecka, który we współpracy z Jerzym Radziwiłowiczem i Janem Komasą przekonuje, że "bicie uczy, ale tylko złych rzeczy".
Odpowiadając na pytanie o "dawanie dzieciom klapsów", prezes PiS odparł, że w dzieciństwie bywał karany w ten sposób i nie ma o to pretensji.