Bandytyzm na ringu! Chorwacki pięściarz pobił polskiego sędziego po przegranej walce na turnieju w Zagrzebiu

Sędzia Maciej Dziurgot został pobity na ringu przez chorwackiego zawodnika Vido Loncara za nieprzychylny dla Chorwata wynik walki.
Sędzia Maciej Dziurgot został pobity na ringu przez chorwackiego zawodnika Vido Loncara za nieprzychylny dla Chorwata wynik walki. Fot. YouTube.com/joebeimel
Sędzia pobity na ringu to w sportach walki zwykle efekt nieszczęśliwie wyprowadzonego ciosu i zupełnego przypadku. W innych okolicznościach poważnie ranny został jednak sędzia Maciej Dziurgot na Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Zagrzebiu. Niezadowolony z rozstrzygnięcia walki reprezentant gospodarzy tuż po zdjęciu rękawic brutalnie zaatakował polskiego sędziego.Bandytą w przebraniu sportowca okazał się chorwacki pięściarz Vido Loncar, który decyzją Macieja Dziurgota przegrał walkę z Algirdasem Baniulisem reprezentującym Litwę. Tuż po liczeniu podszedł do narożnika tylko po to, by zdjąć rękawice i chwilę później z gołymi pięściami rzucić się na arbitra. Maciej Dziurgot otrzymał kilka niespodziewanych i bardzo silnych ciosów w głowę.
Na widok tego niespotykanego na ringach bandyckiego napadu w panice uciekł Litwin, a na pomoc Polakowi rzucić musieli się inni sędziowie, którzy za nogi ściągnęli z ringu reprezentanta gospodarzy.

Z informacji przekazanych mediom przez władze Polskiego Związku Bokserskiego wynika, że pochodzący z Rzeszowa sędzia Maciej Dziurgot w stanie stabilnym przebywa w zagrzebskim szpitalu. Działacze znad Wisły zgłosili już ten atak Europejskiej Federacji Boksu, która zadecyduje o tym, jaka kara spotka Chorwata.

Źródło: Sport.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...