UEFA zakazała telewizjom puszczania powtórek spornych spalonych. Decyzja dotyczy LM, LE i eliminacji do Euro 2016

UEFA zakazała telewizjom puszczania powtórek spalonych. Decyzja dotyczy Ligi Mistrzów, Ligi Europy i eliminacji do Euro 2016
UEFA zakazała telewizjom puszczania powtórek spalonych. Decyzja dotyczy Ligi Mistrzów, Ligi Europy i eliminacji do Euro 2016 Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
Już zawyliście z oburzenia? Słusznie. Spalony - lub jego brak - to często kwestia, która przesądza o sukcesie lub porażce danej drużyny w meczu. Teraz kibice przed telewizorami jednak nie będą mogli zobaczyć od razu, czy sędzia oszukał ich ukochany klub, bo... UEFA zabroniła realizatorom telewizyjnym pokazywania spornych sytuacji ze spalonym.Kto zrozumie decyzję europejskiej federacji, temu konia z rzędem. Podczas gdy kibice od lat postulują, by raz na zawsze załatwić sprawę spornych spalonych powtórkami dostępnymi dla sędziów, to UEFA idzie wręcz w drugą stronę - i nie dość, że nie usprawnia pracy sędziów, to jeszcze odbiera możliwość weryfikacji ich działań telewidzom.

Zakaz emisji powtórek z tymi sytuacjami dotyczy Ligi Mistrzów, Ligi Europy i eliminacji do Euro 2016. To efekt sytuacji z meczu Czechy - Islandia, który odbywał się w niedzielę 16 listopada. Gospodarze w 11. minucie zagrozili bramce Islandczyków, ale sędzia stwierdził wówczas właśnie spalonego. Sytuacja była na tyle niejasna, że telewidzowie oczekiwali powtórki, ale dostali tylko... słowo od komentatora Jaromira Bosaka - opisuje serwis wp.pl. Bosak oświadczył, że powtórkę chętnie by pokazali, ale nie mogą, bo UEFA zabroniła.

Pomijając ewidentną absurdalność i głupotę takiej decyzji, to europejska federacja sama kręci w ten sposób na siebie bat. W sytuacji, gdy o korupcji w piłce nożnej mówi się nawet na najwyższym szczeblu rozgrywek, odchodzenie od transparentności takich sytuacji jak spalony w meczu może kibicom dawać tylko jeden sygnał.


Źródło: wp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
RECENZJA 0 0Obejrzałem sequel "Lśnienia". To nie jest zwykły skok na kasę, ale i tak jest z nim problem
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc

MOTO

POLECAMY 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"
DADHERO.PL 0 0Co się dzieje, gdy wrzucasz do sieci zdjęcia swoich dzieci? Zanim to zrobisz, przeczytaj ten tekst
POLECAMY 0 0Przez nową modę wstydzę się, że mam iPhone’a. Najgłupsza rzecz w smartfonach, jaką widziałem