
Marek Sawicki gościł na trwających w Abu Zabi targach Sial Middle Eastern 2014. Podczas wizyty minister rolnictwa promował... polską wieprzowinę. Podjęte przez Sawickiego działania zaskoczyły niektórych komentatorów, ponieważ Zjednoczone Emiraty Arabskie są w większości islamskie, a muzułmanie wieprzowiny unikają. Resort rolnictwa zapewnia jednak, że promowanie wieprzowiny w ZEA ma sens.
Wizyta Sawickiego, który przebywał na targach 24 listopada, stała się już przedmiotem internetowych żartów.
Ministerstwo Rolnictwa przypomina jednak, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich mieszkają nie tylko wyznawcy islamu. Ponadto ZEA odwiedza wielu turystów, którzy nie stronią od mięsa wieprzowego. Dlatego tamtejsze firmy są zainteresowane polską wieprzowiną. W lipcu ich przedstawiciele odwiedzili nawet kilka polskich przedsiębiorstw mięsnych, w tym Zakłady Mięsne w Mokobrodach i obiekty spółki Sokołów.
Ministerstwo Rolnictwa
Do sprawy odniósł się również sam minister Sawicki, podkreślając na Twitterze, że przedsiębiorcy ze ZEA są zainteresowani polską wieprzowiną.

