Kolejna sądowa przegrana wydawcy „Resortowych dzieci”. Po Żakowskim musi przeprosić Monikę Olejnik

Monika Olejnik wygrała z wydawcą "Resortowych dzieci".
Monika Olejnik wygrała z wydawcą "Resortowych dzieci". Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Tak jak pieniądze szerokim strumieniem wpływały do kasy wydawcy „Resortowych dzieci”, tak teraz szerokim strumieniem będą wypływały. Wszystko za sprawą kolejnych przegranych spraw o zniesławienie. W środę z wydawnictwem Fronda wygrał Jacek Żakowski, we czwartek Monika Olejnik.

Monika Olejnik wygrała proces w wydawnictwem Fronda, które wypuściło na rynek książkę „Resortowe dzieci”. To był prawdziwy hit wydawniczy początku tego roku, prawicowe media powtarzały zawarte w niej tezy uderzające w dziennikarzy tzw. mainstreamu.

Posypały się pozwy, a ofiary niezależnych i niepokornych lustratorów powoli dochodzą sprawiedliwości. Pierwszy wygrał Jacek Żakowski z „Polityki”, który wygrał 50 tys. zł zadośćuczynienia i przeprosiny. Teraz sąd przyznał rację Monice Olejnik, o czym dziennikarka poinformowała na swoim fan page’u na Facebooku.

Jak relacjonuje dziennikarka sąd uznał, że nie można jej zarzucać, że nie jest patriotką. Dlatego Fronda musi opłacić przeprosiny w „Rzeczpospolitej”, „w Sieci” i „Gazecie Polskiej Codziennie”. Do tego takie stwierdzenie musi zostać usunięte z Internetu i kolejnych wydań książki. A my już możemy przygotowywać się na efekty kolejnego procesu wytoczonego autorom „Resortowych dzieci”.
Post użytkownika Monika Olejnik.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...