
– PSL weszło do I ligi i nie da się z tej ligi wypchnąć (...). Mój następca będzie za kilka lat miał komfort, dostanie wielką, centrową formację, która sama sobie będzie dobierać koalicjanta – mówi wicepremier Janusz Piechociński, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w powyborczym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".
PSL uratowało PO i koalicję - dzięki naszemu sukcesowi w 15 województwach możemy razem rządzić. W latach 2007 i 2011 Platforma wzięła dwa razy więcej mandatów w stolicach gmin niż PSL, moi ludzie wpadli w panikę, ale jakoś to przeżyliśmy. To zdrowa rywalizacja: pokażmy, kto ma lepszych ludzi, lepszą ofertę. Czytaj więcej