Pojechaliśmy do Gdańska Pendolino. W rekordowym czasie

fot. Anna Kostecka
Pociągi Express InterCity Premium wyjadą na tory 14 grudnia. Będą kursowały pomiędzy Warszawą a Krakowem, Katowicami, Trójmiastem i Wrocławiem. W czasie testowego przejazdu, pociąg Pendolino pokonał Trasę Warszawa - Gdańsk w 2,5 godz.Testowy przejazd Pendolino z Warszawy do Gdańska pokazał jego możliwości. Pociąg wyjechał o godzinie 9.15 z dworca Warszawa Wschodnia. Już po 2,5 godz. zatrzymał się na dworcu Gdańsk Główny.
Do przejażdżki Pendolino zachęcić może komfort jazdy, w tym na przykład wygodne rozkładane fotele, stoliki, oświetlenie oraz gniazdka elektryczne. W pociągu znajdują się specjalne stelaże na większy bagaż czy miejsce na rowery. Składy zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Jazda Pendolino jest wyjątkowo ... cicha. Niski poziomem hałasu zapewnia specjalna konstrukcja dachu oraz amortyzatory w podwoziu.

W pociągu nie znajdziemy tradycyjnych tablic informacyjnych. To już przeszłość. Zastąpione zostały elektronicznymi wyświetlaczami, które będą nas informowały o przebiegu trasy.
W czasie jazdy wszyscy pasażerowie dostaną napój oraz przekąskę wliczone w cenę biletu. W każdym składzie znajduje się także bar WARSu. Przy stolikach można zjeść jedno z dań z nowego menu.
W pociągach Pendolino pasażerami opiekować będą się specjalnie przeszkolone drużyny konduktorskie. Pracownicy ubrani zostali w nowe mundury, które kolorami nawiązują do barw PKP Intercity.
Z Warszawy do Wrocławia przejedziemy Pendolino już w 3h 42 min. Z Warszawy do Katowic w 2h 34 min, do Krakowa w 2h 28 min, a do Gdańska w 2h 58 min. Trasę z południa na północ kraju Pendolino pokona w około 5h 30 min. Bilety na przejazd pociągami Express InterCity Premium będzie można kupić już za 49 zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki