O. Rydzyk apeluje o przekazywanie 1 proc. podatku. "Szansa na czynienie wielkiego dobra"

O. Tadeusz Rydzyk zachęca do przekazywania jednego procenta podatku na rzecz Fundacji "Nasza Przyszłość"
O. Tadeusz Rydzyk zachęca do przekazywania jednego procenta podatku na rzecz Fundacji "Nasza Przyszłość" Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta
Niedługo rozpocznie się okres wypełniania PIT-ów. W związku z tym ojciec Tadeusz Rydzyk zaapelował do słuchaczy Radia Maryja o przekazywanie jednego procenta podatku na rzecz Fundacji „Nasza Przyszłość”, która została uznana za organizację pożytku publicznego. – Jest to szansa na ewangelizację i czynienie wielkiego dobra – zaznaczył redemptorysta.


Powstała w 1995 roku Fundacja „Nasza Przyszłość” zajmuje się działalnością wydawniczą, współpracując przy tym ściśle z Radiem Maryja. W ofercie fundacji znajduje się m.in. miesięcznik „W naszej rodzinie”.

Powiązany z nią sklep proponuje także szereg książek (m.in. "Afery czasów Donalda Tuska", "Całą prawdę o Radiu Maryja" i "Co wciąga twoje dziecko?") oraz produktów spożywczo-kosmetycznych, m.in. wyroby z serii „Dieta św. Hildegardy” (w tym dezodorant różano-szałwiowy – 44,90 zł za 50 ml).

Mająca siedzibę w Szczecinku fundacja prowadzi także działalność edukacyjną. W 1998 roku powstało przy niej Prywatne Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum. To właśnie na działalność edukacyjną mają zostać przeznaczone podatkowe datki.

– Będą przekazane w szczególności na naukę, szkolnictwo wyższe, edukację, oświatę i wychowanie oraz na upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości i rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej wśród dzieci i młodzieży – zapowiedział o. Rydzyk.

O wspieranie Fundacji „Nasza Przyszłość” redemptorysta zaapelował m.in. do biur poselskich i senatorskich. – Możemy uczynić bardzo wiele dobra, wielkiego dobra, dla poszczególnych ludzi, rodzin, narodu, ojczyzny – wyliczał o. Rydzyk.

Apel o przekazywanie jednego procenta Fundacji "Nasza Przyszłość" znajduje się także na stronie głównej internetowego serwisu Radia Maryja.
źródło: Radio Maryja
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...