Ewa Kopacz w TVP 1: wiem, co jest do zrobienia i to są bardzo trudne sprawy

Ewa Kopacz opowiadała w TVP1 o najważniejszych zadaniach na stanowisku premiera i o ludziach, którzy w pracy jej pomagają
Ewa Kopacz opowiadała w TVP1 o najważniejszych zadaniach na stanowisku premiera i o ludziach, którzy w pracy jej pomagają Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
– Nie jestem w pracy sama, mam ludzi, do których mogę zadzwonić o każdej porze dnia i nocy, przegadać problem, spytać co sadzą o danej sprawie – mówiła Ewa Kopacz w rozmowie z Agatą Młynarską w TVP1.


Opowiadała m.in. o chwili, gdy zaproponowano jej funkcję premiera. Na prośbę Donalda Tuska, by objęła stanowisko, Ewa Kopacz odpowiedziała, że jest marszałkiem, robi co do niej należy i dobrze się czuje na tym stanowisku. Tusk poprosił by z taką samą odpowiedzialnością, z jaką pracowała w Sejmie, zaczęła działać dla kraju.

– Wiem, co jest do zrobienia i to są bardzo trudne sprawy. Za chwilę będę musiała się skoncentrować na restrukturyzacji górnictwa – mówiła o najważniejszych przyszłych zadaniach.

W dresie i na szpilkach
Przede wszystkim jednak rozmowa z Agatą Młynarską była kolejnym ciepłym, nastawionym na zmianę wizerunkiem wystąpieniem medialnym pani premier. Wywiadu Ewa Kopacz udzieliła w trójmiejskim mieszkaniu córki. Przed kamerami wypowiadała się także jej najbliższa rodzina.

Agata Młynarska pytała, czy pani premier nie bolą nogi po całym dniu spędzonym na wysokich obcasach oraz czy dba o siebie tak jak Donald Tusk, który regularnie uprawiał sport. Premier powiedziała, że w swoim hotelowym pokoju ćwiczy brzuszki, a nogi owszem, czasem trochę bolą. Dodała też, że często marzy, by zamiast garsonki założyć dres.


Ewa Kopacz opowiedziała, że dzień pracy zaczyna o 6, kończy nawet o 4.30 nad ranem, jak ostatnio, gdy pani premier wracała z podróży służbowej na Słowację. Dla jej rodziny kariera polityczna pani premier oznacza dużą zmianę w życiu prywatnym. – Do dnia dzisiejszego nie mogę się przyzwyczaić, że jest najważniejszą osobą w państwie – mówił zięć Ewy Kopacz, Andriy Petranyuk.

Nie ma jak rodzina
Rodzina po każdym publicznym wystąpieniu wysyła jej SMS-a, mówiąc jak wypadła i czy coś mogła powiedzieć inaczej. Byli też przy niej, gdy Ewa Kopacz wygłaszała w Sejmie exposé. – Chyba bardziej się przez to denerwowałam. Mam doświadczenie polityczne, ale po raz pierwszy występowałam przed moją córką i zięciem – mówiła premier Kopacz w świątecznej rozmowie z TVP1.

Rodzina pomaga jej czasem się odstresować. – Obecność wnuka pozwala mi trochę zapomnieć o tym, co się dzieje na świecie. Jak z nim jestem, nie myślę o polityce, nie myślę o kłopotach. To świetne lekarstwo na stres i to nie tylko w polityce – mówiła Ewa Kopacz. Sama stara się koncentrować przede wszystkim na działaniu, mówi, że życia by jej nie wystarczyło, gdyby brała do siebie słowa opozycji.

– Ataki nie robią już na mnie wrażenia. Ja wiem, jak fantastyczną osobą jest moja mama – mówiła również córka pani premier, Katarzyna Kopacz–Petranyuk.

Źródło: TVP1
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Twardy zawodnik" rezygnuje z prawyborów w PO. Kidawa-Błońska nie ma już rywali
0 0Klaskali, ale się nie cieszyli. Tak obóz PiS reagował na słowa Morawieckiego
POLECAMY 0 0Nigdy się nie poddawaj – tego uczy kino. 10 tytułów, które powinien zobaczyć każdy mężczyzna
Volvo 0 0W mieście Volvo ci więcej. Kompaktowy XC40 to SUV gotowy na (prawie) wszystko
0 0Modest Amaro otwiera kolejną restaurację. “To będzie coś unikalnego”
INNPoland 0 0Lodowe księżyce i wiatr słoneczny. Człowiek w kosmosie to nic przy tych misjach
0 0Przy tych posunięciach twardy elektorat... wymięka. Tak PiS wkurzyło swoich wyborców
0 0Zapytali o koszty wizyt zagranicznych Szczerskiego. Kwota wbija w fotel
DADHERO.PL 0 0"Dziwne spojrzenia, złośliwe komentarze..." Tak wygląda życie ojców samotnie wychowujących dzieci
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Najmłodsza miliarderka się bogaci. Poruszenie w świecie mody
WYWIAD 0 0"Żenujące". Były sołtys Rytla nie ukrywa, co myśli o reportażu Superwizjera o Beacie Szydło
0 0Afera podkarpacka. Zatrzymano byłych funkcjonariuszy CBŚP i CBA