Noworoczne orędzie prezydenta Komorowskiego. “Konieczna jest praca i współdziałanie, a nie partyjna agresja”

Prezydent Komorowski w swoim orędziu wezwał do zakończenia "jałowych sporów"
Prezydent Komorowski w swoim orędziu wezwał do zakończenia "jałowych sporów" Fot. prezydent.pl
“Żadne wyborcze obietnice nie sprawią, że z dnia na dzień obudzimy się w kraju idealnym. Konieczna jest praca i zdolność do współdziałania, a nie konflikty i partyjna agresja” – powiedział w noworocznym orędziu do Polaków prezydent Bronisław Komorowski.


Na początku czterominutowego wystąpienia prezydent zwrócił uwagę, że w tym roku obchodziliśmy 25. rocznicę odzyskania wolności. Jak stwierdził, z tej perspektywy jeszcze lepiej widać nasze osiągnięcia, sukcesy, ale i słabości.

“Jestem więc pewien, że źródłem narodowej satysfakcji był przyjazd 20 przywódców państw Zachodu na uroczystości 4 czerwca i piękne słowa uznania dla Polski wygłoszone w Warszawie przez prezydenta Stanów Zjednoczonych. Dwa dni temu zakończyliśmy obchody Roku Wolności przypominając przywrócenie symboli naszej niepodległości – nazwy państwa Rzeczpospolita Polska i naszego godła - orła w koronie” – zaznaczył Komorowski.

Dodał, że każdy Polak ma prawo czuć się współautorem osiągnięć wolnej Polski. “I każdy z nas ma prawo oczekiwać, że nasz kraj nadal będzie stawał się coraz lepszym miejscem do życia”.
Bronisław Komorowski

Pamiętajmy o tych, którzy w mniejszym stopniu skorzystali z sukcesu polskiej wolności. O tych, którzy pozostają w trudnej sytuacji. Bo przecież nie ze wszystkimi problemami Polska poradziła sobie w sposób satysfakcjonujący. Nadal pozostało przed nami wiele kolejnych wyzwań, by młodych ludziom zapewni lepszy start, by potrzebujący wsparcia nie czuli się bezsilni i osamotnieni, by starsi czuli się bezpieczni i potrzebni. By każdy mógł odnaleźć i wykorzystać swoją szansę.

Według prezydenta “nadal potrzebna jest ciężka, solidarna praca”, bo “żadne wyborcze obietnice nie sprawią, że z dnia na dzień obudzimy się w kraju idealnym”: “Konieczna jest praca i zdolność do współdziałania, a nie konflikty i partyjna agresja. Życzę więc, by w całej Polsce i w każdym polskim domu nadchodzący, Nowy Rok był wolny od jałowych sporów, kłótni i podziałów. By wzrastał wzajemny szacunek, zrozumienie pomimo różnic i wola współdziałania”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY
0 0Dwa gole na PGE Narodowym! Mamy awans na Euro!
0 0"Warszawa w Budapeszcie". Nieoficjalnie: sensacyjne wyniki, Viktor Orban traci stolicę
WYWIAD 0 0Okrzyknięto ją feministką, choć... sama nie rozumie dlaczego. Natchniona rozmowa z Mery Spolsky
Burgenland Tourismus 0 0Takiej Austrii na pewno nie znacie. Jesienny wypad do Burgenlandu zmieni wasze myślenie o tym kraju
0 0W Białymstoku tej zimy WOŚP nie zagra. No, chyba że stanie się cud