Prawica oburzona, że patronem Orszaku Trzech Króli jest Gronkiewicz-Waltz. Terlikowski: "To zdrada chrześcijaństwa"

Prawica oburzona, że patronem Orszaku Trzech Króli jest Gronkiewicz-Waltz. Terlikowski: "To zdrada chrześcijaństwa"
Prawica oburzona, że patronem Orszaku Trzech Króli jest Gronkiewicz-Waltz. Terlikowski: "To zdrada chrześcijaństwa" Fot. S. Kamiński / Agencja Gazeta
Orszak Trzech Króli to coroczna impreza plenerowa, która w 2015 roku ma przejechać przez ponad 300 polskich miast. W stolicy patronem przedsięwzięcia została Hanna Gronkiewicz-Waltz, co prawica dość zgodnie uznała za skandal. Jak tłumaczy Tomasz Terlikowski, prezydent miasta nie powinna patronować Orszakowi, bo "choć ma Boga na ustach, to jej decyzje są antychrześcijańskie".


Hanna Gronkiewicz-Waltz podpadła prawicy nie tylko członkostwem w PO, ale przede wszystkim decyzją o odwołaniu ze stanowiska dyrektora szpitala prof. Bogdana Chazana. "Za to, że nie zabił Jezusa, który właśnie jako Jaś zawitał do nas" - przypomina Terlikowski. "Zabito pierwsze od lat dzieci. Ich krew ciąży na HGW" - podkreśla publicysta w swoim tekście dla TV Republika.

Co prawda prezydent miasta dość dokładnie wyjaśniła za co prof. Chazan został zwolniony i jakie są do tego podstawy prawne, ale tego już prawica nie przywołuje. Podobnie Tomasz Terlikowski i niezależna.pl, główni oburzeni na patrona Orszaku, nie wskazują innych "antychrześcijańskich" decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz. Sprawa prof. Chazana najwyraźniej jednak wystarczy do stwierdzenia, że ustanowienie HGW patronem Orszaku to "zdrada chrześcijaństwa".
Tomasz Terlikowski

I to nie jest żenada, ani obciach. To jest albo kompletna głupota i niezrozumienie chrześcijaństwa albo – co o wiele gorsze – uznanie, że w Orszaku nie chodzi o promowanie Chrystusa i chrześcijaństwa, a o to, żeby miło było. Tym razem miło nie jest. A to, co zrobili organizatorzy to zdrada Jezusa, który przyszedł do nas w Jasiu i uznanie za nieistotne to, co zrobił prof. Chazan. Zawsze lepiej być z władzą niż z wyrzucanymi z pracy, tyle, że niewiele ma to wspólnego z Ewangelią! Czytaj więcej

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
Cinergia 0 0Reżyser “Pokoju” i aktor z “Matriksa” przyjadą do Łodzi. Rusza festiwal Cinergia
0 0Internet stracił głowę. Baby Yoda urzeka nawet tych, którzy nie cierpią "Gwiezdnych wojen"
0 0Edycja genów to rynek wart miliardy. Opiera się na metodzie podejrzanej u bakterii
0 0Robią coś, czego bał się rząd PiS. Czesi wprowadzają podatek, który tak drażni Amerykanów
0 0Tak wyglądają notatki Donalda Trumpa. Ktoś zrobił im zdjęcie

MOTO

0 0Gdzieś już to widziałeś. Seat Tarraco to dobre… niemieckie auto – nie licz na hiszpański temperament
0 0Ten dziwoląg da się lubić. Nowy C-HR ma przekonać tych, którzy do tej pory mówili mu "nie"