Nieoficjalnie: kandydatem PSL na prezydenta będzie wiceprezes partii Adam Jarubas

Nieoficjalnie: marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta w 2015 roku
Nieoficjalnie: marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta w 2015 roku Fot. P. Małecki / Agencja Gazeta
Polskie Stronnictwo Ludowe w wyborach prezydenckich w 2015 roku wystawi Adama Jarubasa, dotychczas marszałka województwa świętokrzyskiego. Są to ustalenia nieoficjalne, bo Ludowcy rozważają jeszcze drugi wariant wyborczy.


Jeśli nie Jarubas, to kto? Nikt, a przynajmniej nikt z PSL-u. Partia bowiem, jeśli nie wystawi swojego kandydata, poprzez Bronisława Komorowskiego - donosi Onet za PAP-em. Polska Agencja Prasowa podkreśla, że są to informacje nieoficjalne.

Sam Jarubas w rozmowie z PAP zadeklarował, że gotów jest podejmować nowe wyzwania. Zaznaczył przy tym jednak, że propozycji startu w wyborach prezydenckich nie dostał. Ostateczną decyzję co do losów Jarubasa ma podjąć rada naczelna partii już w styczniu. Dodatkowo Janusz Piechociński, cytowany przez Onet, zapowiedział, że do PSL "przejdzie kilku posłów z prawicy". Dodał przy tym, że jego partia chce w wyborach parlamentarnych osiągnąć wynik co najmniej 14 proc. poparcia.

Źródło: Onet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska