Dobre Miejsce: Las Rąk, czyli laboratorium rękodzieła

Wnętrza sklepu Las Rąk, Warszawa
Wnętrza sklepu Las Rąk, Warszawa Fot. Fanpage Las Rąk
Istnieje od czterech lat i jest handmade’ową galerią w pełni demokratyczną. Co to znaczy? Ponad podziałami, także tymi estetycznymi. Tu wygrywa wszystko, bo każdy może przyjść i wybrać coś dla siebie. Jedno jest pewne - nie stawiamy krzyżyka na niczym, co pochodzi z tego miejsca. Absolutny designerski odjazd. W nowym roku polecamy jak zawsze, tylko Dobre Miejsca.Laboratorium Rękodzieł
Chmielna 9. Pod tym adresem znajduje się Las Rąk. To pierwsza w stolicy stacjonarna galeria handmade, choć wolimy piękne, polskie słowo - rękodzieło. Niezła sztuka w każdym razie. Co tu znajdziemy? Tysiące oryginalnych przedmiotów, jak paski, zegarki, ozdoby, szmaciane lalki czy łowickie chusty. Do tego Las Rąk to estetyczna fuzja promująca polskie talenty.
Zośka Borucińska, Las Rąk

Można u nas znaleźć niezwykle, rękodzielnicze twory zarówno Profesorów Szkół i Akademii jak i Twórców prawie nieletnich.

Kto zatem chce wspierać rodzimych twórców niech podniesie rękę do góry. Znajdziemy tu także ceramikę i grafikę, są tu obrazy czy oryginalne poduszki. Wszystko! Wyposażymy dobrze tu mieszkanie, bowiem można wybierać spośród czterech tysięcy przedmiotów ręcznie wykonanych.
Zośka Borucińska, Las Rąk

Las Rąk to także galeria stacjonarna, gdzie można pomacać, nadgryźć, pokaprysić. Nie tylko na podstawie idealnie wystylizowanej foty. Byli naśladowcy, nie przetrwali. A my - trwamy.

Kamienica w lesie, las w kamienicy
W “Lesie” odnajdą się także rodzicie i ich pociechy. To sprzyjające środowisko rodzinom, które warto odwiedzić. W sklepie jest bowiem szeroki asortyment zabawek wartych polecenia. Gigantyczne kolorowanki wielkości dywanu, sporych rozmiarów puzzle, które także dzieci oraz my sami możemy pomalować. Jest przy tym dużo zabawy za naprawdę niewiele pieniędzy.
Brudna robota
Wielkim walorem tego Dobrego Miejsca są odbywające się tu warsztaty oraz wydarzenia kulturalne. I tak, w “Lesie Rąk” możemy nauczyć się wyrabiania naczyń ceramicznych, czyli “Brudna robota” albo poznać technikę Sutasz, czyli wschodnia technika projektowania wywodząca się ze starożytności.
Zośka Borucińska, Las Rąk

Udało nam się zgromadzić rękodzielników tworzących biżuterię, ceramikę, odzież, wyposażenie wnętrz, zabawki, pamiątki, prezenty, dodatki, malujących obrazy, tworzących grafiki... i inne niepowtarzalne przedmioty. Ponad 600 Twórców jak Polska długa i szeroka, ponad 40 000 przedmiotów - kończy zachwalać swoje, dobre miejsce Zośka.

Las Rąk czynny od wtorku do piątku w godzinach 11:00 - 19:00 oraz w soboty i niedzielę między 11:00 a 17:00. Damy sobie rękę uciąć, że wam się tu po prostu spodoba.
Zobacz wszystkie Dobre Miejsce 2014!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie obchodzą cię zmiany klimatu za 50 lat? Wiemy, jak będzie wyglądała pogoda w Polsce za dekadę
DADHERO.PL 0 0Mieliśmy polskiego Raya Charlesa. Genialny Dawid Ogrodnik w filmie "Ikar. Legenda Mietka Kosza"
0 0Joanna Przetakiewicz w nagiej sesji. "Zapisuję sobie pani zdjęcia w telefonie"
KRUK 0 0Walka z długiem. Tak postępuj, gdy do twoich drzwi puka firma windykacyjna
0 0Proste rozwiązanie problemów z elektroniką. Działa również w przypadku tego urządzenia

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
DZIEJE SIĘ 0 0Tusk kandydatem na nowe prestiżowe stanowisko europejskie
0 0"Schetyna nam władzy nie odda". Mucha coraz mocniej uderza w lidera PO
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie