NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Reni Jusis 20 lat temu na plaży w Mielnie.
  Fotojoker poprosił Reni Jusis o pokazanie swoich archiwalnych zdjęć. Efekt? Jest co wspominać

  I jak jej nie lubić? Była nieźle "Zakręcona", dziś jak sama mówi - najcenniejszym okres jej życia jest macierzyństwo. Reni Jusis w latach 90-tych była jedną z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Miała ogromny talent do tworzenia przebojów i niezłą stylówę. Piosenkarka pokazała nam archiwalne zdjęcia i opowiedziała, jak wyglądało jej życie 20 lat temu.

 • Mieszkanie w starej kamienicy może mieć ogromny potencjał, który dobrze wykorzystany sprawi, że nasz dom będzie bardzo wyjątkowy.
  Jak ze smakiem urządzić stare mieszkanie? Ten remont może ci się opłacić

  Na zakup mieszkania podczas studiów może pozwolić sobie tylko garstka osób. Podobnie było w przypadku Anny Potok, studentki biotechnologii, która stała się posiadaczką mieszkania w przedwojennej kamienicy na warszawskiej Ochocie, odziedziczonego po babci. – Niestety, tak już bywa z mieszkaniami w takich miejscach, że wymagają gruntownego remontu – mówi. Ania miała trudne zadanie, chciała nie tylko odświeżyć mieszkanie i przystosować je do współczesnych standardów, ale jednocześnie zachować w nim pamiątki oraz meble po babci. – Chciałam połączyć w nim to, co historyczne, z tym, co nowoczesne, by mieszkanie zachowało wartość sentymentalną, a przy tym podniosło swoją wartość rynkową.

 • "Wszystko zaczęło się od impulsu. Potem była inwestycja"

  Przemek Więcławski jest nie tylko webmasterem, ale także świetnym przykładem na to, że warto inwestować w swoją przyszłość i spełniać marzenia. Od kilku lat prowadzi własną firmę, dzięki której wielką pasję przekuł w swój zawód. Teraz podpowiada innym, jak skutecznie połączyć przyjemne z pożytecznym.

 • Dali Warszawie “Miłość”, a miasto odwzajemniło uczucie. “Trzeba wiedzieć, o co chodzi w miłości, żeby nas zrozumieć”

  Klub otworzył się w styczniu tego roku i od razu zdobył serca mieszkańców stolicy. Przyciągnęła zapewne nazwa, a goście zostali ze względu na wnętrze, muzykę i pyszne jedzenie. Dziś “Miłość” znajdująca się na Kredytowej 9 to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w mieście. W rozmowie o tym, jak bardzo spragnieni jesteśmy głębokich uczuć i wrażeń z Adamem Tarasiukiem i Izabellą Budryn – pomysłodawcami klubokawiarni.

 • Kupujemy mieszkanie? Warto zatrudnić architekta wnętrz. Pomoże urządzić i... zaoszczędzić pieniądze.
  Polak potrafi, ale chętniej wzywa architekta wnętrz. Hanna Kłyk: "Zrobiliśmy ogromny skok do przodu"

  Urządzanie mieszkania wymaga wiedzy i doświadczenia. Żeby nie utopić pieniędzy w złe rozwiązania, Polacy coraz chętniej korzystają z usług architektów wnętrz. Przestaliśmy uważać to za fanaberię, a wręcz konieczność. O tym, jak dziś mieszkają Polacy rozmawiamy z Hanną Kłyk - pasjonatką dizajnu, genialną architektką, która pracuje nie tylko w Polsce, a jej realizacje ukazują się na łamach fachowej prasy francuskiej, włoskiej, rosyjskiej i polskiej.

 • Mieszkania Polaków różnią się między sobą. Stylem, ale i pomysłem na to, jak inwestować i oszczędzać na meblach. Prezentujemy 4 przestrzenie w których wykorzystano oryginalne rozwiązania.
  Jak mieszkają Polacy? Cztery wnętrza, cztery inspiracje

  Przez ostatnie tygodnie cykl Dobre Miejsce stał się działem, w którym prezentowaliśmy nie tylko nietuzinkowe przestrzenie, ale także porady dotyczące zakupu mieszkania. Nasi eksperci z zakresu nieruchomości przekonywali nas, dlaczego ważne jest planowanie i inwestowanie. Zarówno w kwestii zakupu własnego M2, jak i jego wyposażenia. W końcu - jak ważni są mieszkańcy i ich potrzeby.

 • Zakup mieszkania to ważna decyzja. I inwestycja. Musi być zatem przemyślana. Nasz specjalista przekonuje, że warto szukać mieszkania większego niż aktualne oczekiwania.
  Zanim urządzisz, dobrze kup. Jakie mieszkanie dla singla, pary, rodziny? „Szukajmy większego niż aktualne oczekiwania"

  Jeżeli marzy nam się dobrze zaprojektowane i ładnie urządzone mieszkanie, warto już przy jego zakupie brać to pod uwagę. Dlaczego? Kupno mieszkania to inwestycja na lata, dlatego musi spełniać nasze oczekiwania zarówno teraźniejsze, jak i przyszłościowe. Jak zatem dobrze wybrać? Zarządca nieruchomości Maciej Kamiński zdradza nam, jakie mieszkanie jest odpowiednie dla singla, jakie dla pary oraz rodzin z dziećmi.

 • Na co do kina? 5 powodów dla których warto zobaczyć “Taxi-Teheran”

  Irańskie kino znów zachwyca! 22 maja odbędzie się polska premiera najnowszego filmu Jafara Panahiego - “Taxi-Teheran”. Wybitny reżyser tym razem zaprasza nas do wnętrza taksówki, w którym poznajemy niezwykłych bohaterów. I prawdę o Iranie. Oto 5 powodów dla których warto wybrać artystyczne kino w najbliższy piątek.

 • Iran zakazał mu kręcić filmy. Ten robi swoje i odnosi wielkie sukcesy

  Jafar Panahi to irański reżyser, którego uwielbia nie tylko widownia na całym świcie, ale także krytycy i jury konkursów międzynarodowych. Jego filmy nie podobają się jednak władzom Iranu, które wydały na niego zawodowy wyrok śmierci - zakaz kręcenia filmów. Panahi robi to jednak dalej i wciąż zachwyca swoim talentem. Jego najnowszy film “Taxi-Teheran” wchodzi do kin już 22 maja.

 • Anna Nawrot - właścicielka polskiej firmy produkującej lampy Lamps&Co.
  Designerski pokój dziecięcy? "Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie"

  Urządzanie pokoju dziecięcego to ogromne wyzwanie. Jeżeli chcemy, by był funkcjonalny i designerski, musimy zawsze pamiętać o najważniejszym - bezpieczeństwie. Dziś co prawda coraz chętniej zwracamy uwagę na jakość mebli i dodatków, które kupujemy, ale wciąż się tego uczymy. Jak skutecznie zadbać o komfort naszych najmłodszych?

O sobie

Dziennikarz i wydawca działu Styl w naTemat.pl. Wcześniej: Gazeta.pl, Malemen Magazine. Współpraca: MODO Magazine, MTV, Polsat, Festiwal w Gdyni. Absolwent dziennikarstwa na SWPS. Pop/kultura. Prywatnie kinoman.

Twitter: https://twitter.com/TomaszGolonko