Ewakuacja Polaków z Donbasu między "12 a 31 stycznia". Resorty są gotowe

Ewakuacja odbędzie się między 12 a 31 stycznia. Konkretnego terminu resort nie poda ze względów bezpieczeństwa.
Ewakuacja odbędzie się między 12 a 31 stycznia. Konkretnego terminu resort nie poda ze względów bezpieczeństwa. Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta
Ewakuacja Polaków z Donbasu odbędzie się między 12 a 31 stycznia – taką informację podała rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak. Dodała, że ze względów bezpieczeństwa resort nie może podać dokładnego terminu.


– Jesteśmy gotowi i współpracujemy ściśle w tej sprawie z resortem spraw zagranicznych – powiedziała Woźniak. Dodała także, że projekt rozporządzenia ministerstwa dotyczący ustalenia dodatkowego lotniczego przejścia granicznego jest w fazie konsultacji. Jest to związane z „koniecznością zapewnienia sprawnej odprawy granicznej osób pochodzenia polskiego, ewakuowanych z zagrożonych terenów” – czytamy w uzasadnieniu projektu rozporządzenia.

We wtorek minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna oraz minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska informowali na wspólnej konferencji prasowej, że ewakuacja możliwa jest w styczniu oraz że oba resorty są gotowe do jej przeprowadzenia.

O wstrzymaniu ewakuacji jako pierwsza informowała „Polska The Times”, jednak informacje podane przez gazetę kilka godzin po ukazaniu się tekstu zdementowała rzeczniczka rządu. Uznano je za „nierzetelne i nieprawdziwe”. Później jednak rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski poinformował, że rzeczywiście została ona odroczona i odbędzie się w styczniu.

Źródło:
tvn24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu