Bartosz Arłukowicz nie odpuszcza protestującym lekarzom. "Nie będzie umów na innych warunkach"

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz nie zamierza poddawać się "szantażowi" lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego.
Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz nie zamierza poddawać się "szantażowi" lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jeśli na rynku jest popyt, zawsze znajdzie się podaż. Z tego podstawowego prawa biznesu korzysta minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, który piątek potwierdził, iż nie zamierza ugiąć się pod presją odmawiających świadczenia usług lekarzy zrzeszonych w Porozumieniu Zielonogórskim. Zamiast zaoferować protestującym więcej pieniędzy, woli maksymalnie uprościć zasady otwierania nowych przychodni.


Minister zdrowia zakłada, że w ten sposób w miejsce zamkniętych od Nowego Roku placówek podstawowej opieki zdrowotnej prowadzonych przez lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego szybko pojawią się nowe przychodnie, prowadzone przez osoby, którym tegoroczne warunki finansowania będą odpowiadały. Co ciekawe, to odpowiedź Bartosza Arłukowicza na piątkowe oświadczenie protestujących lekarzy, iż... są gotowi do dalszych negocjacji z Narodowym Funduszem Zdrowia i resortem.

– Intencją naszą jest to, by skończyć z procederem, który w Polsce trwa od lat, kiedy to Porozumienie Zielonogórskie rokrocznie szantażuje pacjentów i rokrocznie w grudniu i styczniu zamyka lub szantażuje zamknięciem swoich gabinetów – stwierdził minister Arłukowicz na konferencji zwołanej w piątkowe popołudnie. – Nie będzie umów na innych warunkach – dodał towarzyszący mu wiceminister zdrowia Sławomir Neumann.

Szefowie polskiej służby zdrowia poinformowali też, że ich taktyka w walce z Porozumieniem Zielonogórskim już w pierwszym dniu przyniosła zauważalne efekty. Tylko w piątek z uproszczonych zasad tworzenia nowych przychodni skorzystało aż 67 chętnych.

Źródło: TVN24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!