Daniel Passent z “Polityki” chwali kandydata PiS na prezydenta: Andrzej Duda jest inteligentny, elokwentny, świeży

Daniel Passent chwali kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudę.
Daniel Passent chwali kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudę. Fot. Jacek Kosieradzki / Agencja Gazeta
Pochwały z tej strony Andrzej Duda chyba się nie spodziewał. W felietonie chwali go Daniel Passent, publicysta “Polityki”, którego trudno posądzić o sympatię do partii Jarosława Kaczyńskiego. Publicysta chwali Dudę za inteligencję i opanowanie, prognozując, że może zdobyć nawet 40 proc. głosów w zbliżających się wyborach prezydenckich.


Andrzej Duda jest chwalony za spokój, opanowanie podczas dyskusji z innymi politykami i wiedzę prawniczą. Te zalety dostrzegają nie tylko jego koleżanki i koledzy z PiS, ale nawet część politycznych konkurentów. Do tego grona dołączył Daniel Passent, publicysta tygodnika “Polityka”, który o Prawie i Sprawiedliwości pisze z reguły w negatywnym tonie.
Daniel Passent

Bronisław Komorowski jest faworytem, ale nie wolno nie doceniać Andrzeja Dudy. Inteligentny, elokwentny, świeży, nieopatrzony, w dodatku z Kancelarii Lecha Kaczyńskiego. Prezes Kaczyński wyraźnie Dudę oszczędza, nie chciał go nawet postawić na honorowym miejscu obok siebie podczas manifestacji 13 grudnia. Duda ma być poważny, koncyliacyjny, nie od „sfałszowanych wyborów”. Czytaj więcej

Źródło: blog.polityka.pl
Według Passenta Duda nie tylko ma w kieszeni stały elektorat Prawa i Sprawiedliwości, ale może go rozszerzyć i zdobyć nawet 40 proc. w wyborach prezydenckich. Według publicysty to byłby dobry punkt wyjścia do walki o zwycięstwo w wyborach parlamentarnych. Ale nie wszyscy podzielają opinię Passenta - skrytykował go na Twitterze Waldemar Kuczyński, były minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, dzisiaj publicysta.
Źródło: blog.polityka.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Okrzyknięto ją feministką, choć... sama nie rozumie dlaczego. Natchniona rozmowa z Mery Spolsky
Burgenland Tourismus 0 0Takiej Austrii na pewno nie znacie. Jesienny wypad do Burgenlandu zmieni wasze myślenie o tym kraju
0 0W Białymstoku tej zimy WOŚP nie zagra. No, chyba że stanie się cud