U wybrzeży Szkocji zatonął statek. Na pokładzie była polska załoga. "Musimy obawiać się najgorszego"

U wybrzeży Szkocji zatonął statek. Na pokładzie byli Polacy
U wybrzeży Szkocji zatonął statek. Na pokładzie byli Polacy RNLI / YouTube.com
Na północ od Szkocji zatonął statek pod cypryjską banderą, na którego pokładzie było siedmiu Polaków oraz Filipińczyk. Cementowiec "Cemfjord" płynął z Aalborg w Danii do Wielkiej Brytanii. Ostatni raz widziano go w piątek ok 13.30.


Akcja ratunkowa została zawieszona na noc i ma zostać wznowiona w niedzielę. Jak informują media, na miejscu wciąż panuje niekorzystna pogoda. Jeśli tylko będzie to możliwe, do akcji zostaną włączeni płetwonurkowie.

Wystający z wody kadłub statku zauważyła około 15.30 załoga przepływającego obok promu Hossey. Nie dostrzegli jednak ani członków załogi, ani szalup ratunkowych. W akcji ratunkowej brały udział między innymi śmigłowce RAF-u, statki ratownicze z portów w Thurso, Wick, Longhope i Stromness.
- Musimy obawiać się najgorszego, jednak będziemy kontynuować poszukiwania tak długo, jak się da, z użyciem wszystkich środków, które mamy do dyspozycji - powiedziała cytowana przez tvn24.pl Susan Todd z Agencji Ratownictwa Morskiego i Ochrony Wybrzeża.

Źródło: TVN24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Okrzyknięto ją feministką, choć... sama nie rozumie dlaczego. Natchniona rozmowa z Mery Spolsky
Burgenland Tourismus 0 0Takiej Austrii na pewno nie znacie. Jesienny wypad do Burgenlandu zmieni wasze myślenie o tym kraju
0 0W Białymstoku tej zimy WOŚP nie zagra. No, chyba że stanie się cud