Atak na redakcję pisma satyrycznego "Charlie Hebdo". Zginęło co najmniej 12 osób

Tak wyglądają terroryści, którzy zaatakowali redakcję "Charlie Hebdo"
Tak wyglądają terroryści, którzy zaatakowali redakcję "Charlie Hebdo" Fot. Twitter.com
Co najmniej 12 osób zginęło w ataku na paryską siedzibę satyrycznego magazynu „Charlie Hebdo”, który słynie m.in. z publikowania materiałów dotyczących islamu. Atak został przeprowadzony przez zamaskowanych napastników, którzy uzbrojeni byli w kałasznikowy.


Świadkowie zdarzenia, którzy słyszeli strzały dobiegające z siedziby redakcji, mówią o dwóch zamaskowanych napastnikach. Mężczyźni mieli być uzbrojeni w karabinki AK i krzyczeli "Allah Akbar". Na skutek ataku zginęło co najmniej 12 osób, w tym dwóch policjantów. Przynajmniej siedem osób zostało rannych. Czterech rannych znajduje się w stanie krytycznym. Napastników, którzy zbiegli z budynku, poszukuje francuska policja.
"To akt terroru"
Na miejsce ataku udał się prezydent Francji Francois Hollande, który powiedział, że mamy do czynienia z "aktem barbarzyństwa i terroryzmu". O godzinie 14:00 ma się rozpocząć nadzwyczajne posiedzenie francuskiego rządu. W związku z atakiem policja zaapelowała do innych redakcji o czujność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
"Charlie Hebdo" słynie z kontrowersyjnych żartów na tematy religijne. Czasopismo zamieszczało na swoich okładkach karykatury odnoszące się do islamu, judaizmu i chrześcijaństwa. Niektóre z nich miały wulgarny wydźwięk.
Ostatni wpis, jaki redakcja zamieściła na Twitterze, przedstawia lidera Państwa Islamskiego Abu Bakra al-Baghdadiego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...