Nieuczciwa przychodnia fałszowała dokumentację medyczną tysięcy osób, by oszukać NFZ, ale... nadal ma kontrakt

W przychodni w zachodniopomorskim Trzebiatowie sfałszowano dokumentację 3,5 tys. pacjentów.
W przychodni w zachodniopomorskim Trzebiatowie sfałszowano dokumentację 3,5 tys. pacjentów. Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta
Gdy lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego próbują walczyć z Ministerstwem Zdrowia o większe pieniądze na prowadzenie przychodni angażując się w wielką politykę, ich koledzy z zachodniopomorskiego Trzebiatowa postanowili znaleźć znacznie skuteczniejszy sposób na to, by lepiej zarobić na prowadzeniu przychodni. Jak donosi RMF FM, w miasteczku tym sfałszowano dokumentację medyczną aż 3,5 tys. pacjentów.

Ujawnione właśnie fałszerstwo szefostwa trzebiatowskiej przychodni pozwoliło wyłudzić od Narodowego Funduszu Zdrowia 170 tys. zł. W niewielkim, zamieszkanym przez 10 tys. osób miasteczku brakowało pacjentów, więc w nieuczciwej placówce postanowiono zakładać karty dzieciom, których co roku bardzo wiele przyjeżdża w okolice Trzebiatowa na kolonie. Dzięki temu zamiast około 400 naprawdę udzielonych porad właściciel przychodni z Trzebiatowa zgłosił ich do NFZ prawie 4 tys.

Za wyłudzone w ten sposób pieniądze właściciele i pracownicy przychodni mogą jednak jeszcze słono zapłacić. Wciąż grozi im odpowiedzialność karna, w tym kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. Co ciekawe, choć proceder NFZ zauważył już 3 lata temu i wówczas poinformowane o wszystkim zostały też organy ścigania, RMF FM ustaliło, iż Fundusz... nadal z przychodnią w Trzebiatowie współpracuje.

Źródło: RMF24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...