Fidel Castro zdementował plotki o własnej śmierci. Wysłał list do Diego Maradony

Fidel Castro miał napisać list do Diego Maradony. Na zdjęciu: Castro w 2013 roku
Fidel Castro miał napisać list do Diego Maradony. Na zdjęciu: Castro w 2013 roku Fot. Canal de cubadebatecu / youtube.com
W ostatnim czasie znów pojawiły się plotki mówiące o śmierci 88-letniego Fidela Castro. Aby zdementować te doniesienia, były prezydent Kuby wysłał specjalny list do Diego Maradony. – Jestem bardzo szczęśliwy, wiedząc że Castro ma się dobrze – powiedział były piłkarz.


O wysłanym do Maradony liście poinformowała wspierana przez rząd Kuby telewizja TeleSUR. Stacja pokazała list, pod którym widnieć ma podpis Fidela Castro, oraz samego Maradonę. O otrzymaniu listu Argentyńczyk powiedział reporterom, gdy szykował się do opuszczenia Kuby, gdzie kręcił swój program telewizyjny.

Stacja TeleSUR nie przedstawiła pełnej treści listu. Maradona zdradził tylko, że Castro wspomniał w piśmie o kwestii światowej konsumpcji ropy, wypuszczeniu przez Stany Zjednoczone trzech kubańskich agentów oraz szczycie porozumienia gospodarczego ALBA, które zrzesza m.in. Kubę, Boliwię i Wenezuelę.

Wątpliwości sceptyków budzi jednak to, że telewizja nie pokazała żadnych aktualnych zdjęć Castro, który po raz ostatni pokazał się publicznie w styczniu 2014 roku.
Plotki mówiące o śmierci byłego prezydenta Kuby, który ze względów zdrowotnych przekazał władzę młodszemu bratu w 2006 roku, nasiliły się w ostatnim czasie, ponieważ Fidel Castro nie skomentował publicznie sprawy wznowienia stosunków dyplomatycznych ze Stanami Zjednoczonymi.
źródło: Yahoo News
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Kuba
Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka