Magdalena Ogórek poprawia notowania SLD? W najnowszym sondażu to jej partia zyskuje najwięcej nowych wyborców

Decyzja Leszka Millera o wystawianiu Magdaleny Ogórek skutecznie poprawia wizerunek SLD?
Decyzja Leszka Millera o wystawianiu Magdaleny Ogórek skutecznie poprawia wizerunek SLD? Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Wątpliwe, by kontrowersyjna kandydatura Magdaleny Ogórek pozwoliła Sojuszowi Lewicy Demokratycznej na sukces w wyborach prezydenckich, ale wyraźnie odświeża ona wizerunek największego lewicowego ugrupowania w Polsce. Z najnowszego sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych dla "Rzeczpospolitej" wynika, że to właśnie SLD ostatnimi czasy zyskuje najwięcej nowych wyborców.

Pozycja liderów niezmiennie okupują oczywiście Platforma Obywatelska, na którą swój głos z najnowszym sondażu zadeklarowało 36 proc. respondentów, oraz Prawo i Sprawiedliwość cieszące się poparciem niższym o zaledwie jeden punkt procentowy. W porównaniu z poprzednimi badaniami IBRiS oba ugrupowania zyskały poparcie. Na PO chce głosować o 2 proc. Polaków więcej, 3-proc. wzrost elektoratu notuje PiS.

Najwięcej nowych wyborców zagwarantował sobie jednak Sojusz Lewicy Demokratycznej. Dzięki 4-proc. wzrostowi poparcia ugrupowanie Leszka Millera i ubiegającej się o fotel prezydenta Magdaleny Ogórek mogłoby liczyć w wyborach parlamentarnych na wynik na poziomie 10 proc.

Z najnowszego sondażu publikowanego przez "Rzeczpospolitą" wynika, że na tradycyjnie stabilnym poziomie utrzymuje się natomiast popularność Polskiego Stronnictwa Ludowego, na które oddanie głosu w najbliższych wyborach zadeklarowało 8 proc. badanych.

O próg wyborczy wciąż ociera się też skonfliktowany wewnętrznie Kongres Nowej Prawicy, który opuszcza jego twórca, Janusz Korwin-Mikke. Obecnie na ugrupowanie kierowane przez ultrakonserwatywnego europosła Michał Marusika zagosowałoby 4 proc. Polaków, co oznacza 2-proc. odpływ wyborców.


Na poziomie ok. 1 proc. lub niższym utrzymują się natomiast wyniki Twojego Ruchu i Ruchu Narodowego.

Źródło: RP.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Nadmierna podwyżka cen prądu "społecznie niedopuszczalna".[/b] Rząd obiecuje zwracać "nadpłaty"

Nadmierna podwyżka cen prądu "społecznie niedopuszczalna". Rząd obiecuje zwracać "nadpłaty"

Zachód rezygnuje z diesli. [b]Najbardziej kopcące pojazdy masowo trafiają do Polski

Zachód rezygnuje z diesli. Najbardziej kopcące pojazdy masowo trafiają do Polski

Redakcja naTematRedakcja naTemat

Już w niedzielę wybory - najważniejsze wydarzenie polityczne od trzech lat i najważniejsze wybory samorządowe w naszym życiu. Ich wynik będzie miał wielki wpływ na to, co stanie się za rok, gdy stawką będą demokracja, państwo prawa i członkostwo Polski w UE.