Będzie spisek w PO? Premier Kopacz kandydatką "do wycięcia w pień"

Dlaczego premier Ewa Kopacz pojawia się dziś tylko tam, gdzie koniecznie musi?
Dlaczego premier Ewa Kopacz pojawia się dziś tylko tam, gdzie koniecznie musi? Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Premier Ewa Kopacz na celowniku - i to nie tylko opozycji, ale i partii, z którą sama jest związana - pisze "Fakt". Dodaje, że szefowa rządu zyskała sobie wewnętrznych wrogów po serii wpadek i nie najlepszym rozwiązaniu ostatnich kryzysów.


Gazeta dotarła do polityka PO, który otwarcie mówi, że czteromiesięczne rządy Kopacz zamiast umocnić, osłabiły władzę koalicji. Na to nie może pozwolić sobie Platforma. – A kto zagrażał projektowi – czyli rządom PO w Polsce – ten jest kandydatem do wycięcia w pień – pisze gazeta.

Rozmówca "Faktu" mówi, że o kryzysie wewnętrznym w PO mówiono w kręgu jej członków już w grudniu; wtedy też - jak tłumaczy - Kopacz po raz pierwszy znalazła się na cenzurowanym. Jej decyzje miały szkodzić nie tylko partii, ale też prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu.

Następne tygodnie przyniosły kolejne problemy rządu - najpierw kryzys lekarski, potem górniczy. Ostatnio premier pozbyła się swojej bliskiej współpracowniczki, rzecznik prasowej rządu Iwony Sulik, po tym, jak "Fakt" opublikował artykuł, że zaufana Kopacz doradzała posłom opozycji, w tym Przemysławowi Wiplerowi.


– Jeśli nie stanie się nic nadzwyczajnego, co uspokoi sytuację, to na wiosnę trzeba będzie zmienić premiera. (...) Bardzo mocno optuje za tym spółdzielnia Grabarczyka. Schetyna, który wychodził z założenia, że do wyborów ma być spokój, jest przekonywany, że może jednak lepiej tej zmiany dokonać, bo dalszy festiwal kryzysów może zaszkodzić projektowi – cytuje słowa anonimowego informatora "Fakt". I dodaje, że może tym razem przyjdzie czas na Tomasza Siemoniaka w roli premiera.

Źródło: "Fakt"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"