Filharmonia w Szczecinie walczy o tytuł Budynku Roku. Ten projekt zyskał w oczach fanów dobrej architektury na świecie

Gmach filharmonii w Szczecinie.
Gmach filharmonii w Szczecinie. Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Specyficzna bryła budynku Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie nie każdemu w tym mieście przypadła do gustu. Właśnie docenili ją jednak zagraniczni fani dobrej architektury. Zaprojektowany przez Estudio Barozzi Veiga gmach znalazł się w ścisłej czołówce budynków nominowanych przez amerykański serwis Arch Daily do tytułu Budynku Roku.

Szczecińska filharmonia została uznana za jeden z pięciu najlepszych projektów w kategorii architektury kulturalnej. Z tej krótkiej listy, po trwającym do 4 lutego głosowaniu, zostanie wyłoniony zwycięzca, który zasłużył na miano Budynku Roku. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie została wskazana do tego prestiżowego tytułu ze względu na to, jak wyróżnia się na tle miejskiej tkanki.
Jak zwracają uwagę fani dobrej infrastruktury zza Oceanu, mimo minimalistycznej, ale i masywnej formy, budynek szczecińskiej filharmonii udanie koresponduje z kamienicami oraz wieżami okolicznych świątyń. Udanie projekt Estudio Barozzi Veiga wpisuje się również w tło tworzone przez stoczniowe dźwigi.

Źródło: ArchDaily.com
Trwa ładowanie komentarzy...