Sony Music potwierdza: Wstrzymaliśmy współpracę z Pawłem Kukizem, bo kandyduje w wyborach

Wytwórnia Sony Music Poland wstrzymała współpracę z Pawłem Kukizem
Wytwórnia Sony Music Poland wstrzymała współpracę z Pawłem Kukizem Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
Paweł Kukiz dopiero co ogłosił, że wystartuje w wyborach prezydenckich, a już spadły na niego problemy finansowe. Otóż wytwórnia Sony Music Poland zawiesiła kooperację z zaangażowanym politycznie muzykiem. Dyrektor Sony Music Poland potwierdził, że „wstrzymanie współpracy” z Kukizem wynika z jego udziału w wyborach.


– Decyzja Pawła Kukiza o starcie w wyborach na Prezydenta RP postawiła Sony Music Entertainment w nowej sytuacji, czyli współpracy z politykiem. Jako kandydat na prezydenta Paweł Kukiz rozpocznie aktywność polityczną na skalę krajową, co przy konieczności promocji planowanej nowej płyty stanęłoby w sprzeczności z zasadą Sony Music Entertainment o nieangażowaniu się w jakąkolwiek działalność polityczną – napisano w oświadczeniu wytwórni Sony Music Poland.

Maciej Kutak, dyrektor zarządzający wytwórni, dodał, że „muzyka jest ponad podziałami i chcemy szanować poglądy polityczne naszych wszystkich klientów”.

W ramach współpracy z Sony Music Poland miała się ukazać nowa płyta duetu Borysewicz-Kukiz. Album nie ujrzy jednak światła dziennego, ponieważ Jan Borysewicz dalej jest związany z firmą Sony, a ta nie zgadza się na wydanie materiału gdzie indziej.

– Zależało mi bardzo na tej płycie, bo sukces komercyjny oznaczałby święty spokój ze sprawami materialnymi i możliwość absolutnego poświęcenia się obronie praw Obywateli. A płyta jest bardzo nośna, lekka, zero politycznych odniesień – podkreślił Kukiz, wyjaśniając przy tym, że zależy mu na pieniądzach, bowiem spłaca kredyty.

– Daję rade i nawet jak mi tej płyty nie wydadzą, dam dalej. Tyle, ze oprócz snów o Polsce znów będę zasypiał i budził się z rachunkami – dodał muzyk.

Wytwórnia Sony Music Polska zaznaczyła w swoim komunikacie, że wstrzymanie współpracy z Kukizem przyniosło jej stratę finansową.

– Dla Sony Music Entertainment ta decyzja wiąże się z umorzeniem wobec Pawła Kukiza sporej kwoty zaliczki, jaka została już przekazana artyście na poczet tantiem – napisano w oświadczeniu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...