
Wcześniejszy artykuł tygodnika "Wprost", w którym anonimowa dziennikarka opowiedziała o wulgarnych propozycjach, jakie składał jej były szef, zyskał niemały rozgłos.
Artykuł wywołał oczywiście lawinę plotek, do której swój głos dorzuciła związana ze stacją TVN prezenterka Omenaa Mensah.
W związku z tym, że dotyczące artykułu „Wprost” dociekania mówiły o stacji TVN, ta powołała komisję , która – jak poinformował portal Press.pl – ma zweryfikować „rozpowszechniane publicznie twierdzenia, że osoby zatrudnione w TVN mogły być przedmiotem mobbingu lub molestowania w miejscu pracy”.
1. TVN opiera relacje z widzami, pracownikami, klientami i akcjonariuszami na przestrzeganiu zasad wynikających z przepisów prawa, poszanowania przekonań światopoglądowych i politycznych, przy jednoczesnym zachowaniu prawa do prywatności. Wobec swoich pracowników TVN stara się stworzyć bezpieczne, stabilne, atrakcyjne miejsce pracy, w którym relacje oparte są na szacunku dla godności osobistej. TVN zapewnia każdemu prawo do pracy w środowisku profesjonalnym, gwarantującym równość szans i niedopuszczającym praktyk dyskryminacyjnych.
Zabronione jest:
- działanie polegające na zachęcaniu innej osoby do dyskryminacji pracowników,
- dyskryminacja pośrednia, to znaczy sytuacja, gdy na skutek pozornie neutralnego postanowienia, zastosowanego kryterium lub podjętego działania występują dysproporcje w zakresie warunków zatrudnienia na niekorzyść wszystkich lub znacznej liczby pracowników należącej do grupy, która może być dyskryminowana z jakiegokolwiek względu wymienionego w pierwszym akapicie tego punktu, jeżeli dysproporcje te nie mogą być uzasadnione innymi obiektywnymi powodami. Przejawem dyskryminacji jest również molestowanie: zachowanie, którego celem lub skutkiem jest naruszenie godności lub upokorzenie pracownika.