Bulterier powrócił. Jacek Kurski uderza w syna Bronisława Komorowskiego

Jacek Kurski pyta o powiązania syna Bronisława Komorowskiego
Jacek Kurski pyta o powiązania syna Bronisława Komorowskiego Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jacek Kurski rozpoczął tydzień od ataku na Bronisława Komorowskiego, a ściślej mówiąc: na syna prezydenta. Były poseł zapytał mianowicie, czy „prawdą jest, że syn Bronisława Komorowskiego był prokurentem w jednej ze spółek pana Piotra P.", dawnego szefa fundacji Pro Civili i oficera WSI, którego nazwisko wymieniane jest m.in. w kontekście afery dotyczącej SKOK-u Wołomin.


Pytanie o powiązania zawodowe syna Bronisława Komorowskiego padło na antenie radia RMF FM. Kurski, mając najwyraźniej w pamięci dawne czasy, gdy nazywany był „bulterierem PiS”, wezwał prezydenta do „tłumaczenia się z afery”.

– I niechże się zacznie tłumaczyć pan prezydent Komorowski z afery SKOK-u Wołomin, jak również SKOK-u Kopernik, doprowadzonego do upadłości przez byłych działaczy Platformy Obywatelskiej, z panem Chaberko na czele – zaapelował Kurski, dodając, że „PO ma tu pewne rzeczy do wyjaśnienia”.

Skupiając się na osobie Komorowskiego, były wiceprezes Solidarnej Polski zadał kolejne pytanie. Tym razem zastanawiał się, czy Piotr P. "bywa u pana prezydenta". – Zapytajcie pana Komorowskiego, czy pan P., który doprowadził do ruiny i do setek milionów wyprowadzek z Wołomina, bywa u pana prezydenta, czy kupował mu wino – poradził dziennikarzom Kurski.


Następnie były poseł zasugerował słuchaczom, że afery związanej ze SKOK-iem Wołomin nie należy wiązać z PiS.

SKOK Wołomin był zarządzany przez byłego oficera WSI. WSI jest wrogiem publicznym numer jeden PiS – zaznaczył Kurski.
Zatrzymany w kwietniu 2014 roku Piotr P. zasiadał we władzach wołomińskiego SKOK-u. Razem z Joanną P. usłyszał zarzuty działania na szkodę spółki i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Chodziło o wielomilionowe wyłudzenia kredytów. Zatrzymany został także prezes SKOK-u Wołomin Mariusz G. W grudniu Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła działalność SKOK-u Wołomin.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...