Komorowski nie przestał polować. "To była obietnica sztabu, nie moja. Poluję, ale to nie musi oznaczać strzelania"

Bronisław Komorowski przyznał, że nadal poluje.
Bronisław Komorowski przyznał, że nadal poluje. Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Jednym z tematów kampanii prezydenckiej w 2010 r. było zamiłowanie Bronisława Komorowskiego do polowań. Wtedy obiecywano, że prezydent skończy ze swoim hobby. –To była obietnica mojego sztabu, nie moja - stwierdził prezydent w TVN24. Przyznał, że nadal poluje z rodziną, ale zastrzegł, że to nie musi oznaczać strzelania.


Wydana niedawno książka Bronisława Komorowskiego przypomniała, że prezydent przez lata był zapalonym myśliwym. W publikacji prezydent przypomina o swoich problemach z przedłużeniem pozwolenia na broń. Pięć lat temu w kampanii wyborczej obiecywano, że ówczesny marszałek Sejmu nie będzie już polował.

Co jakiś czas w sieci, głównie na Twitterze, pojawiały się informacje, że Komorowski nadal poluje. Pisały też o tym "Fakt" i "Do Rzeczy". O obietnicę sprzed pięciu lat prezydenta spytał Piotr Marciniak w "Faktach po Faktach" w TVN24. - Ja tego nie obiecywałem, to mój sztab - zastrzegł Komorowski.

Prezydent przyznał, że "poluje z synami, z zięciem, przyjaciółmi, ale to nie musi oznaczać strzelania". - Uczestniczę w pewnych miłych sytuacjach, ale wie pan, to jak piwo bezalkoholowe - dodał Komorowski. Obrońcy zwierząt zapewne oczekiwali wyraźniejszego odcięcia się od polowań.


Źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Taki hit, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"